کد خبر: 15277

دبیر کل فدراسیون فوتبال: بیش از ١٠ روز است که دنبال حل شدن این مشکل هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ممنوع الخروج شد.

کی‌روش ممنوع الخروج شد/ زمان نب: ی ممنوع الخروج نمی‌شدم

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، کارلوس کی‌روش هنگامی که همراه سایر اعضای تیم ملی در فرودگاه حاضر شد تا به عنوان سرمربی تیم ملی راهی اردوی اتریش شود، متوجه شد ممنوع الخروج است و نمی‌تواند کشورمان را ترک کند.

دلیل این امر بدهی مالیاتی عنوان شده و گفته می‌شود این بدهی می‌بایست از سوی فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شده است.

سرمربی تیم ملی بع از اطلاع از ممنوع الخروج بودنش به خانه برگشت و از بازیکنان خواست راهی اردو شوند تا وضعیت او مشخص شود.

کی‌روش: زمان نبی ممنوع الخروج نمی‌شدم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از ممنوع الخروج شدنش ابراز ناراحتی کرد.

کارلوس کی‌روش پس از ممنوع الخروج شدنش به دلیل بدهی مالیاتی با ابراز ناراحتی از این موضوع گفت: از این اتفاق ناراحت هستم. باید بگویم زمان دبیر کلی مهدی محمد نبی از این اتفاقات نمی‌افتاد و من ممنوع الخروج نمی‌شدم.

بیش از ١٠ روز است که دنبال حل شدن این مشکل هستیم

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: به دلیل اینکه مبلغ مالیاتی کی روش از حدش گذشته بود نمی شد با دیپلماسی این مشکل را حل کرد.

علیرضا اسدی در گفت و گو با فارس در مورد ممنوع الخروجی کی روش و نرفتن او با تیم ملی به اتریش اظهار داشت: کی روش به دلیل بدهی مالیاتی نتوانست از ایران خارج شود و طبق قراردادی که دارد این مالیات را باید فدراسیون فوتبال پرداخت کند. از ١٠ روز قبل فدراسیون در حال رایزنی است که این مشکل را حل کند اما متاسفانه نشد که این مسئله حل شود. اوکتاویو هم این مشکل را داشت اما اون چون بدهی مالیاتی کمتری داشت توانستیم او را راهی کنیم.

وی افزود: بدهی مالیاتی کی روش بیش از این مبلغی که اکنون هست بوده و پیش از این نصف شده است اما این رقم هم بالا است و با دیپلماسی به هیچ وجه نشد که مسئله را حل کنیم. حتی ما با آقای گودرزی هم صحبت کردیم. رایزنی های زیادی صورت گرفت. با آقای نوروزی رئیس اداره مالیات هم صحبت شد. با آقای سرهنگ رضایی نژاد نیز صحبت کردیم اما ایشان گفت باید فرمانده ناجا چنین اجازه ای دهد که اجازه خروج کی روش را بدهد. وقتی مبلغ بالا باشد رایزنی و دیپلماسی تا یک حدی جواب می دهد ضمن اینکه چون یک بار مبلغ بدهی کی روش پایین آمده بود باید ضمانت اجرایی داده می شد تا این مبلغ نصف شده هم پرداخت شود.

اسدی ادامه داد: به ما اعلام کردند که در صورت دادن چکی که پاس شود اجازه می دهند کی روش برود اما من مسئولیت مالی در فدراسیون فوتبال ندارم و نمی توانستم از جیب خودم چک بدهم. این مسئله به عهده مسئولان مالی فدراسیون بوده که رسیدگی کنند. من به عنوان دبیر کل مسئولیت اجرایی برنامه ها را دارم. مبلغ بدهی بالاست و با من بمیرم و تو بمیری حل نمی شود. در هر صورت خود آقای طباطبایی مسئول مالی فدراسیون در جریان است و او همراه تیم ملی رفت.

اسدی در پاسخ به این سوال که بالاخره چه فکری فدراسیون برای حل شدن این موضوع دارد گفت: قطعا باید مسئله حل شود چون تیم ملی نمی تواند بدون سرمربی باشد. بیش از ١٠ روز است که در حال پیگیری این مسئله هستیم.

دبیر کل فدراسیون در خصوص اینکه در حالی که خود فدراسیون به باشگا ها اعلام کرده مالیات مربیان و بازیکنان نباید به عهده باشگاه باشد چطور مالیات کی روش به عهده فدراسیون گذاشته شده گفت: این مسئله اشکال دارد اما زمان من این قرارداد امضا نشده است. در هر صورت به فکر حل شدن این مسئله هستیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری