کد خبر: 15227

آتش بازی و انفجار مواد محترقه در مراسم چهارشنبه آخر سال روی آلودگی هوای تهران اثر گذاشت و بررسی غلظت آلاینده­ ها نشان می‌دهد ذرات معلق همزمان با تاریک شدن هوا و آغاز این مراسم به شدت افزایش یافت.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، مریم نادری، مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا، نتایج جدیدی از بررسی ها درباره وضعیت ذرات معلق هوای تهران در هفته جاری را اعلام کرد.

به گفته وی، بررسی غلظت آلاینده ها نشان دهنده تأثیر مستقیم مراسم چهارشنبه آخر سال بر کیفیت هوای شهر تهران است.

نادری گفت: غلظت آلاینده ­ها به ویژه ذراتpm۱۰ وpm ۲.۵ دیروز همزمان با مراسم شروع آتش بازی­های چهارشنبه‌سوری در تهران به شدت افزایش یافته است و اگر بارندگی و وزش باد شب گذشته نبود، امروز حتماً به یکی از روزهای بسیار آلوده سال ۹۳ تبدیل می شد.

بر اساس گزارشی که واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا ارائه نموده و نموداری که غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۱۰ و کوچکتر از ۲.۵ میکرون در آن به نمایش درآمده، افزایش غلظت این ذرات در هوای تهران از ساعت ۷ یعنی تقریبا زمانی که هوا رو به تاریکی گذاشته و مراسم آغاز شده رو به افزایش گذاشته است و این روند تا نیمه شب ادامه داشته است اما بارش باران و افزایش سرعت باد به کمک هوای تهران آمده و غلظت آلاینده ها را کاهش داده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری