کد خبر: 15143

عارضه‌ی سکته گوشی هنوز دلیل آشکاری برای آن پیدا نشده ولی ناشی از یک ویروس ناشناخته و عفونت‌های مکرر است.

به گزارش قم خبر ، عمرانی متخصص حلق و گوش و بینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: سکته گوش یا از دست دادن ناگهانی شنوایی که ظرف ثانیه‌ها یا دقیقه رخ می‌دهد از بیم رفتن حس شنوایی که هنوز دلیل آشکاری برای آن پیدا نشده است، البته فرضیه‌هایی وجود دارد.


دخالت دستگاه ایمنی در حمله به دستگاه شنوایی، حضور یک ویروس ناشناخته آسیب رسانی ناشی از آن ویروس، رخداد‌های پیرامون آن ویروس در گوش درونی و عفونت‌های مکرر گوش و توده‌هایی درون مغز است که می‌تواند منجر به سکته‌ی مغزی شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه روند چنین بیماری بهینه شده و توانایی نگهداری برگشت یا بهبود شنوایی از بین نرفتن شنوایی در دست پزشکان فراهم شده است.

درصد بالایی از کسانی که دچار سکته‌ی گوش می شوند این بخت را دارند که با دیدار به هنگام با پزشک و زود رفتن به دیدار پزشک از دائمی و ماندگار شدن کم شنوایی ناگهانی پرهیز کنند.
عمرانی ادامه داد: زمان طلایی برای درمان کم شنوایی ناگهانی در بررسی‌های مختلف حداکثر ۱۰ تا ۱۴ روز در نظر گرفته شده بنابر این اگر کسی بعد از اینها پیگیر درمان باشد شاید فرجام بهینه رخ ندهد.

این متخصص گوش و حلق و بینی عنوان کرد: سکته‌ی گوش درمواردی همراه با سرگیجه شدید، تهوع، استفراغ و حتی ضعف اندام‌های بدن همراه می‌باشد.

بنابر این کسانی که مشکلات شنوایی، اختلال تکلم، اختلال گوشی، از کار افتادن اندام‌ها در یک سوی ویژه بدن، تهوع استفراغ دارند باید هرچه زودتر به اورژانس بیمارستان مراجعه کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: زمانی که رگ‌های تغذیه کننده‌ی درونی که از درون مغز این کار را انجام می‌دهند بسته می‌شوند به راستی یک سکته ی واقعی رخ می‌دهد.

روش نوین در درمان کم شنوایی ناگهانی این است تزریق کورتون به درون گوش میانی که یک تا چند جلسه انجام شده و روند بهبود را با کیفیت شایسته‌ای رقم می‌زند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری