کد خبر: 15125

در گفت و گو با قم خبر مطرح شد

مدیر کل پزشکی قانونی استان قم ضمن اعلام هشدار نسبت به بروز حوادث آخر سال و استفاده نادرست از مواد منفجره، از والدین خواست تا نسبت به مخاطراتی که در کمین است به فرزندان خود هشدارهای لازم را ارائه کنند.

حمید صدیقی آخا در گفت و گو با قم خبر، ضمن اعلام هشدار نسبت به بروز حوادث آخر سال و استفاده نادرست از مواد منفجره، از والدین خواست تا نسبت به مخاطراتی که در کمین است به فرزندان خود هشدارهای لازم را ارائه کنند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان قم آمار سالیانه ارائه شده از مصدومین و احیانا فوت شدگان در این برنامه را، مبین تلاش در جهت رفع این معضل دانست و افزود: امیدواریم امسال و سالهای بعد با چنین مصدومینی روبرو نشویم.

عضو شورای قضایی استان، تصریح کرد: امیدواریم با سازندگان و فروشندگان این گونه مواد غیر استاندارد و بدون مجوز برخورد قانونی لازم صورت گرفته و عواقب و نتایج هولناک به بار آمده از این اقدام، به آنان نشان داده شود.

صدیقی آخا با بیان اینکه در انتهای سال که همگان آماده برگزاری مراسم نوروز و ورود به سال جدید می‌شوند، عنوان کرد: بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس برای پذیرش مصدومین ناشی از یک مراسم پرخطر در حالت آماده باش قرار می‌گیرند.

مدیرکل پزشکی قانونی قم خاطرنشان کرد: چهارشنبه پایان سال روزی است که علیرغم هشدارهای فراوان و ارائه آمار و اطلاعات مستند و نشان دادن تصاویر وحشتناک از عواقب این کار، متاسفانه هنوز هم قربانی می‌گیرد. هستند افرادی که در آستانه فرا رسیدن بهار و نوروز، خاطره تلخی از روزهای پایانی سال در ذهنشان تداعی می‌شود!

وی عنوان کرد: استفاده نادرست از وسایل آتش زا و مواد منفجره که عموما هم توسط افرادی از طبقه جوان و بدون داشتن علم کافی در این مورد انجام می‌گیرد مایه سلب آرامش از خانواده‌ها می‌شود. چه بسا رهگذرانی که ناخواسته در این گونه حوادث دچار سانحه شده و عمری را با خاطره ناهنجار این عادت ناصواب بسر می‌برند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری