کد خبر: 15103

محسن مخملباف فیلم‌ساز فراری ایرانی در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ایران، هنر و سینمایی قوی دارد که می‌تواند با تمامی محدودیت‌ها سر کند. به بقای سینما بیش از بقای حکومت ایران امیدواریم.

به گزارش قم خبر ، پایگاه بزینس اینسایدر در گزارشی جهت‌دار و تنها با استناد به ساخته‌های چند فیلم‌ساز فراری می‌نویسد: فیلم‌سازان ایرانی در خانه و در تبعید تمامی محدودیت‌های اعمال شده و توسط مخاطبان را زیر پا گذاشته‌اند تا جریان خلاقی را برای جلب توجه جهانی شکل دهند.


فیلم «جدایی» که در سال ۲۰۱۱ برنده اسکار شد نگاهی منتقدانه به تصویری که از جمهوری اسلامی ایران بیرون می‌آید دارد. دیگر فیلم‌سازان ایرانی هم در تلاشند تا تصویری از ایران ارائه دهند که چندان مورد تایید حکومت نیست.

امسال هم فیلم «تاکسی» به همراه چند فیلم دیگر از جمله کمدی سیاه سازنده فیلم «پرسپولیس» به مقابله با روند سانسور کردن ایران پرداخته‌اند.

محسن مخملباف فیلم‌ساز فراری ایرانی در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: ایران هنر و سینمای قوی دارد که می‌تواند با تمامی محدودیت‌ها سر کند.

وی ادامه داد: به بقای سینما بیش از بقای حکومت ایران امیدواریم.

مخملباف در صحبتی عجیب گفت: پس از گذراندن ده سال در غربت، نمی‌دانم زادگاهم کجاست. هر چه بیشتر می‌گذرد خودم را کمتر ایرانی می‌دانم.

فیلم «تاکسی» ساخته جعفر پناهی فیلم‌ساز ناراضی که در تهران زندگی می‌کند توانست به مخالفت با معیارهای حکومت پرداخته و به موفقیت بزرگی برسد. فیلم وی که به صورت قاچاق به خارج کشور رفت توانست در جشنواره فیلم برلین جایزه برتر را بگیرد.

مخملباف درباره جعفر پناهی گفت: او فیلم‌ساز شجاعی است که حامیان بسیاری دارد. به این خاطر است که می‌تواند هر ساله فیلم بسازد.
منبع:مشرق

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری