کد خبر: 14955

در طرح ضربتی کنترل تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن بین‌راهی شهرستان آبیک، بیش از ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف کشف و جمع‌آوری شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در قالب طرح ضربتی یک روزه از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی و اماکن بین‌راهی بازدید کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبیک در حاشیه این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار کرد: طرح ضربتی کنترل مواد غذایی در سطح شهرستان آبیک و با چهار اکیپ از پرسنل واحد بهداشت محیط و درمان شهرستان آبیک صورت گرفت که در این طرح بیش از ۳۰ واحد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی شهر آبیک مورد بازرسی قرار گرفت.

محمد بابایی افزود: برای اجرای طرح ضربتی کنترل مواد غذایی، بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک به چهار نقطه تعیین شده در سطح شهر آبیک اعزام شدند؛ این در حالی است که طی بازدیدهای صورت گرفته در این طرح بیش از ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد، غیرقابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته کشف و جمع‌آوری شد.

این مسئول با بیان اینکه طرح ضربتی کنترل مواد غذایی در سطح عرضه با همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان آبیک صورت گرفت، افزود: با حکم مسئولان غذایی نسبت به معدوم‌سازی مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته اقدام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: هر ساله پیش از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی طرح ضربتی کنترل مواد غذایی و عرضه آن صورت می‌گیرد که این طرح طی فراخوان از نیروهای مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی به صورت فوریت در یک روز اجرا شد.

بابایی بیان کرد: این طرح ضربتی یک روزه در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن و مراکز بین‌راهی اجرا شد تا بهداشت و سلامت این اماکن و مراکز مشخص شود چراکه با توجه به افزایش مسافرت‌ها و تردد مسافران در مسیر شهرستان آبیک واحدهای عرضه مواد غذایی و اماکن بین‌راهی باید از بهداشت و سلامت برخوردار باشند تا به سلامت مسافران آسیب نرسد.

وی اضافه کرد: طرح ضربتی یاد‌شده با هدف تشدید نظرات بر اماکن حساس مواد غذایی و اماکن بین راهی اجرا شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری