کد خبر: 14922

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به محرومیت یک‌ساله از ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود برای مدارس غیردولتی که اقدام به پیش ثبت‌نام و دریافت وجه می‌کنند، گفت:‌خانواده‌ها گزارش تخلفات در این رابطه را منعکس کنند.

به گزارش قم خبر ، مسعود ثقفی در گفت‌وگو با تسنیم درخصوص پیش ثبت‌نام مدارس برای سال تحصیلی آینده، اظهار داشت:‌ پیش ثبت‌نام قبل از اعلام رسمی و عمومی موجب تضییع حق و عدم شفافیت در فرآیند پذیرش دانش‌آموز و تخلفات گسترده خواهد بود.


وی افزود: هیچ فرآیندی تحت عنوان پیش ثبت‌نام مشروعیت قانونی ندارد و هرگونه اقدام در این زمینه در صورت احراز، تخلف محسوب شده و شورای نظارت بر مدارس غیردولتی شهر تهران پس از بررسی با متخلفان برخورد خواهد کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت:‌ برخورد با مدارسی که اقدام به پیش ثبت‌نام و دریافت وجه می‌کنند شامل ممنوعیت یک ساله از ثبت‌نام دانش‌آموزان جدیدالورود است و بدیهی است که تمام مدارس موظفند بعد از ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام نسبت به تقاضای تمام داوطلبان اقدام کرده و نتیجه را اعلام کنند.

ثقفی ادامه داد: هرگونه عذر یا دلیل مبنی بر تکمیل ظرفیت به دلیل پیش ثبت‌نام و خودداری از پذیرش تقاضای داوطلبان احراز تخلف تلقی شده و مسئولیت محرومیت فوق‌الذکر و پاسخگویی به اولیا بر عهده مؤسس است.

وی با توصیه به خانواده‌ها بیان کرد:‌ به خانواده‌ها اکیداٌ توصیه می‌کنم، قبل از اعلام زمان رسمی شروع ثبت‌نام از انجام هرگونه اقدام تحت عنوان پیش ثبت‌نام به ویژه پرداخت شهریه خودداری کنند. در شهر تهران این فرآیند غیررسمی، غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: اعتقاد داریم پیش ثبت‌نام زمینه‌ساز دریافت بدون موقع و مازاد شهریه است و شاید مهم‌ترین انگیزه برای پیش ثبت‌نام نیز همین باشد.

ثقفی گفت: وقتی شهریه مدارس غیرانتفاعی هنوز اعلام نشده است، مدارس اجازه ندارند که بابت پیش ثبت‌نام وجه دریافت کنند و هرگونه اعتراض نسبت به شرایط ثبت‌نام که خارج از ضوابط تعیین شده باشد، از طریق واحد ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات مورد بررسی و نظارت قرار خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: خانواده‌ها گزارش‌های خود از اقدام مدارس غیردولتی به پیش ثبت‌نام و دریافت وجه بابت این موضوع را به صندوق الکترونیک اداره آموزش و پرورش شهر تهران به شماره ۰۹۱۲۱۵۴۰۶۴۰ و شماره ۰۹۱۲۳۸۰۴۴۱۴ اعلام کنند؛ همچنین واحدهای ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات در مناطق آموزش‌‌ و پرورش آماده دریافت گزارش‌های مردمی در این زمینه و رسیدگی به آن هستند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری