کد خبر: 14908

تیم های رئال مادرید و پورتو به جمع ۸ تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا صعود کردند و دو تیم شالکه و بازل نیز از این رقابت ها حذف شدند.

به گزارش قم خبربه نقل از ایسنا، دور برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری ۲ دیدار آغاز شد که در اسپانیا و در حساس ترین بازی رئال مادرید در خانه پذیرای شالکه بود که در نهایت با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد ولی به لطف نتیجه بازی رفت به مرحله بعد راه یافت.


بازیکنان شالکه در این دیدار بازی خوبی به نمایش گذاشتند و شاید اگر داور کمی با آنها مهربان تر بود و یا شانس با آنها یاری می کرد نتیجه بهتری می گرفتند. این تیم المانی در دقیقه ۲۰ با ضربه کریستیان فوکس و اشتباه کاسیاس به گل رسید و در ادامه می توانست صاحب یک ضربه پنالتی نیز شود که داور معتقد بود توپ به دستان خدیرا برخورد نکرده است.

کریستیانو رونالدو ۵ دقیقه بعد موفق شد با ضربه سر گلزنی کند تا در صدر گلزنان اروپا قرار گیرد. او پس از این گل به شدت فریاد زد و عصبانیت خود را بروز داد. در حالی که هواداران رئال بازیکنان این تیم را هو می کردند و از نمایش تیمشان راضی نبودند، اشتباهات خط دفاعی میزبان باعث شد تا هونتلار هلندی گلزنی کند تا شالکه باز هم پیس بیفتد.

در حالی که نیمه نخست رو به اتمام بود کریستیانو رونالدو بار دیگر رئال را نجات داد و توانست بازی را به تساوی بکشاند و نیمه نخست با تساوی ۲ بر ۲ به پایان برسد. البته رئال در ضد حملات دو بار با حرکات بیل و بنزما خطرساز شد اما دروازه بان شالکه به خوبی واکنش نشان داد.

در آغاز نیمه دوم کریم بنزما در دقیقه ۵۳ گلزنی کرد تا رئال برای اولین بار در این دیدار پیش بیفتد ولی باز هم شالکه به گل رسید و موفق شد در دقیقه ۵۷ با ضربه زیبای لروی سان بازی را به تساوی بکشاند تا در مجموع این دیدار با تساوی ۳ بر ۳ دنبال شود. هونتلار هلندی در دقیقه ۸۴ از اشتباه مدافعان رئال استفاده کرد و گل چهارم تیمش را به ثمر رساند تا روند بردهای پیاپی مادریدی ها را در اروپا پاره کند و تیمش را به پیروزی برساند ولی نتیجه بازی رفت مانع شد تا شالکه راهی مرحله بعد شود.

در دیگر دیدار پورتو و بازل در حالی برابر هم به میدان رفتند که دیدار رفت دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود و در دیدار برگشت تیم پرتغالی موفق شد با ۴ گل به برتری برسد و بازل سوئیس را به خانه بدرقه کند. در این دیدار پورتو خیلی زود ابتکار عمل را در دست گرفت و موفق شد در دقیقه ۱۴ با ضربه یاسین براهیمی گلزن پیش بیفتد. در ادامه نیز پورتو صاحب چند موقعیت جدی شد ولی راه به جایی نبرد تا نیمه نخست با یک گل برتری به سود میزبان به پایان برسد.

در آغاز نیمه دوم تنها ۲ دقیقه نگذشته بود که هکتور هرره را به زیبایی توانست گلزنی کند. در ادامه کاسیمیرو مدافع سابق رئال مادرید با یک کاشته زیبا به شیوه کریستیانو رونالدو گلزنی کرد تا تیمش با نتیجه ۳ بر صفر پیش بیفتد. در ادامه میزبان شکست بازل را سنگین تر کرد و موفق شد در دقیقه ۷۶ با ضربه ونسان ابوبکر کامرونی گل چهارم را به ثمر برساند تا این دیدار با برتری ۴ بر صفر پورتو به پایان برسد.

به این ترتیب پورتو توانست در یکی از بازی هایی که جذابیت کمتری نسبت به بازی های دیگر داشت بازل را حذف کند و مهمان ناخوانده مرحله بعد شود. قطعا ۷ تیم راه یافته دیگر به مرحله بعد لیگ قهرمانان دوست دارند تا با این تیم پرتغالی دیدار کنندتا دیدار آسان تری داشته باشند.

چهارشنبه شب نیز با دو دیدار دیگر این مرحله از رقابت ها ادامه می یابد که در آن چلسی در خانه پذیرای پاری سن ژرمن است و بایرن با شاختار دیدار خواهد کرد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری