کد خبر: 14886

رئیس جمعیت هلال احمر از آموزش امدادی به کل مردم کشور خبر داد و گفت‌: اگر میزان فوتی‌های تصادفات جاده ای به مانند گذشته پیش می‌رفت، هم اکنون به ۵۴ هزار کشته در سال می‌رسیدیم ولی هم اکنون تا پایان سال به ۱۷ هزار کشته کاهش یافته است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، امیرمحسن ضیایی، در نشست خبری طرح ملی امداد و نجات و راهنمایی نوروزی هلال احمر با اشاره به آمار سازمان گردشگری مبنی بر ثبت ۵۶ میلیون شب اقامت و ۳۰ میلیون بازدید از جاذبه های گردشگری کشور در نوروز ۹۳ اظهار کرد: این امر نشان دهنده اهمیت این دوران بر آموزش و استفاده از آن در راستای فرهنگسازی است.


وی با اشاره به اینکه در نوروز سال جاری هزار نفر تلفات جاده ای در کشور به ثبت رسید، افزود: تصادف جزو سه عامل اصلی مرگ و میر در کشور محسوب می‌شود که البته به نسبت گذشته، آمار تلفات کاهش محسوسی داشته اما باید به روزی برسیم که تلفات جاده ای به صفر برسد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر اگر با روند سال ۸۴ و میزان فوتی‌های تصادفات جاده ای آن دوره پیش می‌رفتیم الان به ۵۴ هزار کشته در سال می‌رسیدیم که با فعالیت‌های همه جانبه سازمان ها و نهادهای مختلف این آمار به ۱۷ هزار نفر رسیده است.

ثبت یک هزار کشته در نوروز ۹۳ بسیار دردناک است

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه یک هواپیما با حداکثر ۳۰۰ سرنشین موجب موج رسانه ای در رسانه‌های مختلف می‌شود، یادآور شد: این در حالی است که ثبت هزار کشته در تصادفات جاده ای تعطیلات نوروز بسیار دردناک تر است.

وی جاده، راننده و خودرو را سه عامل موثر در بروز تصادفات برشمرد و تصریح کرد: می توان برای عامل جاده گلوگاه‌های خطرناک را شناسایی و وضعیت را بهبود بخشید؛ همچنین عامل خودرو نیز یکی از عوامل مهم در تلفات جاده ای محسوب می‌شود که آن نیز می تواند قابل پیشگیری باشد.

ضیایی با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ ترافیکی در جامعه بیان کرد: کشورهای دیگر در کاهش تلفات جاده ای موفق بودند که در این راستا ما نیز باید از علم موجود جهانی استفاده و در راستای افزایش فرهنگ ترافیک از سنین کم در جامعه آغاز شود تا فرهنگ ترافیکی را ارتقا دهیم.

وی گفت: افزایش آگاهی موجب توان افزایی افراد در برابر حوادث و بلایا شده است، همچنین با کاهش ریسک در زمان حادثه قادر به بهترین عکس العمل خواهد بود.

ارائه آموزش‌های امدادی به مردم از ماموریت‌های هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای مانور بزرگ آمادگی جمعیت هلال احمر برای استقبال از نوروز ۹۴ تصریح کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در این مانور میزان آمادگی خود را برای اجرای طرح امداد و نجات نوروزی نشان دادند و امیدواریم نوروزی بدون حادثه را پشت سر بگذاریم.

وی در مورد ارائه آموزش‌ها به مردم اضافه کرد: یکی از ماموریت‌های هلال احمر ارائه آموزش‌های همگانی در زمینه مسائل امدادی است تا مردم بتوانند با استفاده از این آموزش‌ها در شرایط خاص عکس العمل مناسب از خود نشان دهند.

ضیایی گفت: در زمینه آموزش‌های همگانی در زمینه مسائل امدادی جمعیت هلال احمر فعالیت‌های مختلفی را انجام می‌دهد و در زمینه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه ۱۵ برنامه تلویزیونی تولید شده است که به زودی از شبکه آموزش سیما پخش خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تولید تجهیزات و داروها اقدامات خوبی در دست اجرا است، عنوان کرد: در زمینه تولید تجهیزات و داروها نیز اقداماتی برای بهبود کیفیت تولید انجام خواهیم داد تا کیفیت محصولات تولیدی بیش از گذشته افزایش یابد.

به گزارش تسنیم، مرکز جدید کنترل هماهنگی عملیات‌های اضطراری با همکاری پلیس راهور و راهداری تمامی دوربین‌های مستقر در سطح کشور را رصد می‌کند و بلافاصله پس از وقوع حوادث از طریق این مرکز اطلاع رسانی به نزدیکترین پایگاه و گشت امدادی انجام خواهد شد که رئیس جمعیت هلال احمر از این مرکز بازدید کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری