کد خبر: 14786

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: از ۲۱ اسفند اختصاص ارز تعادلی به عتبات عالیات به دلیل ارزان شدن قیمت نفت حذف می‌شود و از این پس هزینه زائران با ارز آزاد محاسبه می‌شود و همین موضوع باعث افزایش قیمت اعزام به عتبات عالیات می‌شود.

به گزارش قم خبر ، محسن نظافتی در گفت‌وگو با فارس، گفت: در ایام نوروز تقریبا روزی ۱۰۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام می‌شوند که چیزی در حدود ۶۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: از ۲۱ اسفند ماه اختصاص ارز تعادلی به عتبات عالیات به دلیل ارزان شدن قیمت نفت و وجود هزینه‌های ضروری تر در کشور مانند دارو، حذف می‌شود و از این پس هزینه زائران با ارز آزاد محاسبه می‌شود و همین موضوع باعث افزایش قیمت اعزام به عتبات عالیات می‌شود.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: بنابراین در دور جدید اعزام‌ها که تا ۲۵ خرداد ۹۴ ادامه دارد این افزایش قیمت را شاهد خواهیم بود.

نظافتی در خصوص قیمت بلیت رفت و برگشت به عتبات عالیات گفت: با توجه به اینکه در ایام نوروز قیمت بلیت عتبات عالیات به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است اما سازمان حج و زیارت همچنان ۴۳۰ هزار تومان را از زائران دریافت می‌کند که تقریبا معادل پروازهای داخلی است.

وی افزود: در ایام نوروز بسته‌های ۳ روزه، ۴، ۶ و ۷ روزه را برای زائران در نظر گرفته‌ایم و پس از ایام عید بسته‌های ۱۰ روزه و ۱۴ روزه نیز خواهیم داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری