کد خبر: 14245

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه سال ۹۴ بر خلاف سال ۹۳۶ سال صبر و سکوت نخواهد بود، گفت: واژه استراتژیک و فاخر، در دوره ما مغازه و دکان نخواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آیین تجلیل از هیات‌های انتخاب، داوری و نامزدهای دریافت جوایز سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور مدیران و جمعی از سینماگران و اصحاب رسانه شامگاه چهارشنبه در هتل انقلاب برگزار شد.

حجت الله ایوبی در این مراسم گفت: آرزو نمی کنم هیچکدام از شما جای رضاداد در برگزاری جشنواره باشید و باید از وی، همکاران ایشان، هیات انتخاب و داوری جشنواره به دلیل برگزاری جشن سینمای ایران تقدیر کنم.

وی یادآور شد: ما به زودی در هفته آینده انتخابات خانه سینما را پیش رو داریم و امیدوارم همه شما با علاقه و انگیزه و همه صنوف با حضور نمایندگان خود در این انتخابات شرکت کنید.

رییس سازمان سینمایی اظهار کرد: کسانی که نگران قانون هستند و نگرانی آنان واقعی است نگران نباشند و حتما اقدام غیر قانونی در این باره صورت نمی گیرد.

ایوبی تصریح کرد: اما آنان که قانون را بر سر نیزه کرده و سوابقشان نیز خیلی قانون گرایی را نشان می دهد، بی جهت اضطراب ایجاد نکنند.

رییس سازمان سینمایی با تاکید بر برگزاری انتخابت خانه سینما بر اساس ضوابط قانونی گفت: انتخابات خانه سینما به بهترین نحو ممکن برگزار می شود و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز اطمینان داشته باشند که هیچ اقدام غیر قانونی در این زمینه انجام نشده است.

وی اظهار کرد: اگر دلمان برای ایران وی سوزد و مسلمان و انقلابی هستیم باید از برگزاری جشنواره با حضور فیلم های شریف خوشحال باشیم.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر افزود: مردم به ضیافت اهالی هنر در دهه فجر دعوت شدند و باید از این اتفاق شادمان باشیم.

ایوبی گفت: چرا عده ای این همه نگرانی را تزریق می کنند و موجب اذیت و آزار برگزار کنندگان و انسان های کریم عرصه سینما و هنر می شوند.

وی با بیان اینکه برخی حق سوال ندارند و باید جوابگوی عملکرد خود باشند، تصریح کرد: ما نجابت به خرج می دهیم و چیزی نمی گوییم اما آن برخی هم از سکوت ما سوء استفاده نکنند و در مقام سوال قرار نگیرند.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: آقایانی که صدها میلیون برای ساماندهی صنوف گرفتند و نتیجه آن بی سامانی صنوف بود اجازه دهند این صنوف سامان گرفته و خانه سینما به کار خود ادامه دهد.
ایوبی ادامه داد: چطور می شود اسلام و ایران را دوست داشته باشیم و فیلم های جشنواره را زیر سوال ببریم.

وی اظهار کرد: سینمای ایران در سال ۹۳ با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشت و همه آثار سعی کردند مسائل اجتماعی را مطرح کنند.

رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه عده ای ذره بین برداشته و می خواهند دیگران را نگران کنند، توضیح داد: به ما نگویید چرا فیلم فاخر و استراتژیک نمی سازید؛ واقعا حیف این واژها؛ به واقع باید به داد این واژه ها رسید؛ آنقدر از این واژه ها بد استفاده شده که چهره آنها را خراب کرده اند.
ایوبی ادامه داد: استراتژیک و فاخر مغازه و دکان در دوره ما نخواهد شد و این مغازه ها تا زمان حضور من در مدیریت سینما بسته خواهد بود.

وی در ادامه با تقدیر از دکتر حسین کرمی در شبکه نمایش سیما برای پوشش مناسب جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: دکتر محمد احسانی رییس شبکه اول سیما و معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز نشان دادند که هوای سینما را در تلویزیون دارند و تلویزیون در این دوران خوب عمل کرد و انتظار داریم از روسای شبکه ها که چهره های دلسوز هستند در پخش تیزرها کمک شود.
رییس سازمان سینمایی خطاب به مدیریت سیما افزود: علی اکبر ثقفی تهیه کننده فیلم همه چیز برای فروش و دیگر دوستان از پخش تیزرها نگرانند و مطمن باشید سینما نیز حامی شما(تلویزیون) خواهد بود.

ایوبی گفت: خوشحالم از کسانی که قدم هایی برای وحدت در سینما برداشته اند. البته اختلافات تمام شدنی نیست اما ما می توانیم با عقاید مختلف در کنار هم باشیم؛ سینماکران اگر با هم باشند دشمنان سوار بر موج اختلافات نمی شوند.

وی خطاب به سینماگران تصریح کرد: اجازه ندهید از این اختلافات سواستفاده کنند. باور کنید اگر ما به بیان و قرائت رهبری فیلم دینی را تعریف کنیم فیلم های دینی امسال بیشتر است.

رییس سازمان سینمایی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری اخلاق، کرامت و آزادی از عناصر فیلم های دینی است و بهتر است از واژه دینی استفاده بد نکنیم.

ایوبی تاکید کرد: سال ۹۳ سال صبر و سکوت بود؛ سال ۹۴ نیز قطعا سال صبر است اما سکوتش را قول نمی دهم.

به گزارش فارس در این مراسم هنرمندانی از جمله محمد احسانی، محمدمهدی طباطبایی نژاد، محمدرضا فرجی،‌ حبیب ایل بیگی، علیرضا شجاع نوری، مهتاب نصیرپور، مرتضی شایسته، پروانه مرزبان، صادق دقیقی،‌ امیرحسین علم الهدی، هادی محمدیان، محمدعلی حسین نژاد، غلامرضا موسوی، علی اکبر ثقفی، محمد نشاط، کیوان کثیریان، نظام کیایی، طناز طباطبایی، هومن سیدی، جواد نوروزبیگی، عباس غزالی، علی معلم، رسول صدرعاملی، شاهرخ بحرالعلومی، آرش امینی، محمدرسول صادقی، سعید آقاخانی، بیژن امکانیان، احمد امینی، سیف الله صمدیان، بهمن زرین پور، محمدرضا قومی، عبدالله اسکندری، سیروس الوند، شاهین امین، احد صادقی، شاهرخ دولکو، حمیدرضا قطبی، سیدجمال ساداتیان، محمدعلی فارسی،‌مرتضی شعبانی، محمدحسین مهدویان، حبیب احمدزاده، راما قویدل، فرزاد موتمن، محمود سماک باشی، کاوه سماک باشی، سیداحد میکائیل زاده، محمد بزرگ نیا، منوچهر شاهسواری، فرشته طائرپور، شمس لنگرودی، کامبوزیا پرتوی، ابوالحسن داوودی، بیتا منصوری، محمدحسین لطیفی، بهزاد بهزادپور، عزیز ساعتی، روح الله برادری و ... حضور داشتند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری