کد خبر: 13937

استاد حوزه علمیه:

استاد حوزه علمیه قم گفت: کسانی که در مساجد با جوانان ارتباط دارند باید در راستای گسترش مباحث فرهنگی بکوشند و کار آن‌ها بر اساس فکر و الگو و همچنین برنامه‌ریزی دقیق باشد که اثر بخش است.

به گزارش قم خبر، آیت‌الله محی الدین حائری‌شیرازی عصر امروز در دومین همایش طرح آفاق اندیشه قم با اشاره به اینکه اگر حرف از اعماق دل باشد تاثیر می‌گذارد و به نتیجه می‌رسد، اظهار داشت: باید بکوشیم حرفی که می‌خواهیم بزنیم بر اساس اندیشه‌ها و از روی دل باشد تا تاثیرگذار باشد وگرنه آن تاثیر و جایگاه خود را از دست می‌دهد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان تا زمانی که به دنیا دل بسته است، آدمکی بیش نیست، افزود: انسان خودخواه فرد دنیا طلب است و چنین فردی هیچ‌گاه موفق نبوده و قطعا با شکست مواجه می‌شود و چنین فردی جبار است.

وی با اشاره به اینکه انسان‌هایی که برای دفاع از اسلام به جبهه‌ها رفته بودند فقط برای اسلام و دفاع از نظام اسلامی رفتند، خاطرنشان کرد: کسانی که در مساجد با جوانان ارتباط دارند به دو صورت کار می‌کنند اول بر گرفته از اندیشه‌های شماست که دوامی ندارد و دوم اینکه کاری باشد که بر اساس فکر و الگو و همچنین برنامه‌ریزی دقیق باشد که اثر بخش است.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید براینکه در کار‌هایتان بکوشید که کار خدایی و آخرتی باشد و اگر اینگونه شد تاثیرگذار خواهد بود و اثر بخشی دارد، عنوان کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که اندیشه جوانان را تقویت کنیم و به گونه‌ای آن‌ها را تقویت کنیم که بتوانند شبهات را پاسخ دهند.

آیت الله حائری شیرازی با اشاره به اینکه باید از کارهای سید حسن نصرالله الگو گرفت که چگونه در آن شرایط کارهای فرهنگی انجام می‌دهند و به چه میزان تاثیر خود را گذاشته است، گفت: باید با محبت کار کنید، کار فرهنگی محبت می‌طلبد و اگر به این موضوع اهتمام و توجه شود، قطعا نتیجه خواهد داد، البته محبت باید پاک باشد تا تاثیر واقعی خود را داشته باشد.

پایان پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری