مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از راه‌اندازی مانیتورینگ هشدار زلزله با همکاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران طی چند روز آینده در این استان خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، هادی رحمتی صبح امروز در حاشیه همایش مدیران بحران شهرستان‌های ستان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه مدیران مدیریت بحران در شهرستان‌های استان تهران به لحاظ خدماتی و امکاناتی دچار مشکلاتی هستند، اظهار داشت: در این زمینه نشست‌هایی را با فرمانداران تهران داشتیم تا بتوانیم مشکلات مدیران بحران را برطرف سازیم.

وی ادامه داد: فرمانداران با توجه به منابع مالی و اعتباری و همچنین مسئولیت‌هایی که در اختیار دارند به طور معمول باید هماهنگ‌کننده باشند، اما گاهی اوقات شرایط طوری رقم می‌خورد که آنها به صورت عملیاتی در موضوعات مختلفی همچون سوانح و حوادث ورود پیدا می‌کنند و با توجه به اینکه مدیران بحران فرمانداری‌ها در حوزه اجرایی قرار دارند در پیشانی این اقدامات قرار می‌گیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: واقعیت این است که چه در شهر تهران و چه شهرستان‌های استان تهران بضاعتی که به لحاظ امکاناتی در حوزه فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وجود دارد، کم است. رحمتی اضافه کرد: شرایط اقتصادی کشور دست استان تهران را در این زمینه بسته است که بتوانیم خدمات، تسهیلات، اعتبارات و ماشین‌آلات بیشتری در اختیار شهرستان‌های این استان قرار دهیم و به طور دقیق مشکلات فرمانداری‌ها را درک می‌کنیم.

رحمتی مدیران بحران شهرستان‌های تهران را مسئولان ایثارگری دانست و گفت: به خاطر اینکه با تمام مشکلاتی که وجود دارد، بار مسئولیت وقایع را به دوش می‌کشند و باید به مسئولان بالاتر خود پاسخ‌گو باشند. وی با تأکید بر اینکه در بلایایی همچون زلزله، سیل و طوفان با توجه به بضاعتی که داریم، باید برنامه‌ریزی مطلوبی داشته باشیم، تصریح کرد: در استان تهران با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده با مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران قرار است تا مانیتورینگ هشدار زلزله را در چند روز آینده در این استان راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اضافه کرد: در بحث راه و شهرسازی نیز با توجه به پیگیری‌های مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بحث مانیتور کردن راه‌‌های این استان فراهم شده و این امکان برای مدیران بحران شهرستان‌ها به وجود آمده تا با اتصال مرکز مدیریت راه استان از حوادث و سوانح جاده‌ای اطلاعات کسب کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری