کد خبر: 13864

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از اختلال در تردد جاده ها و آب گرفتگی معابر عمومی در ۶ استان کشور و وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش قم خبر ، احد وظیفه در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: براساس نقشه‌های پیش یابی، سامانه بارشی فعالی بر روی دریای مدیترانه مستقر است که امواج ناشی ازآن به تناوب تا پایان هفته کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد، از اینرو امروز در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب، دامنه های جنوبی ومرکزی زاگرس، نواحی مرکزی، شرق و شمال شرق وبتدریج جنوب شرق ودامنه های جنوبی البرز کشورابرناکی ، بارش‌باران، گاهی با وزش باد، در مناطق سردسیر بارش برف ودر مناطق جنوبی رعد وبرق پیش‌بینی می شود.

وی با بیان این‌که در سواحل دریای خزر نیز با تقویت جریان های شمالی بر مقدار بارشها افزوده شده ودریای خزر مواج خواهدشد، اظهار داشت: ازبعد از ظهر روز پنج شنبه علاوه برمناطق ذکر شده، در شمال غرب وغرب نیز بارش باران وبرف شروع می شود وبه تدریج تا روز جمعه غالب مناطق کشور به جز جنوب شرق را فرا می گیرد، این در حالی است که بارش‌ها فردا در استانهای کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، جنوب یزد، شمال کرمان، برخی نقاط خراسان جنوبی شدت بیشتری خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی ۲۴ ساعت آینده در جنوب غرب وبرخی مناطق جنوب نیز باد و گرد وخاک پیش بینی می شود، تصریح کرد: در سه روز آینده وزش باد شدید در برخی ساعات در شرق و جنوب شرق کشور رخ خواهد داد.

به گفته وظیفه، با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور طی روز پنج‌شنبه دراستان‌های کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال وبختیاری، شمال فارس، جنوب یزد، شمال کرمان و برخی نقاط خراسان جنوبی اختلال در تردد جاده‌ها و آبگرفتگی معابرعمومی به دلیل بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: در روز جمعه بارش برف و باران در استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال خوزستان، فارس، بوشهر، شمال کرمان، خراسان رضوی که بتدریج دراستان‌های قزوین، البرز و تهران نیز بارش‌ها تشدید می شود بنابراین توصیه می شود از تجهیزات مناسب در جاده ها استفاده شود.

وی افزود:فردا آسمان تهران نیمه ابری در بعضی ساعات ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و حداقل و حداکثر دما در این روز۲ و ۱۲درجه سانتیگراد خواهد رسید.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری