کد خبر: 13858

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم:

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم: شرکت کنندگان در آزمون سراسری کنکور24 رتبه یک رقمی را کسب کرده اند البته وجود 181 رتبه زیر دو هزار بدون استفاده از سهمیه نیز از افتخارات دانش آموزان قم است.

به گزارش قم خبر، علیرضا یاری ظهر امروز در گردهمایی مدیران نواحی و مناطق، معاونان آموزش متوسطه و مسئولان آموزش که با حضور علی زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش و سید محسن حسينی ارسنجانی، مشاور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در آموزش و پرورش قم برگزار شد، اظهار داشت: قم با صعود شش پله ای به رتبه پنجم کشوری در زنمینه کنکور رسید که 65 نفر از پذیرفتگان کنکور پزشکی و داندنپزشکی از شهر قم و با رتبه های بالایی بودند.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم افزود: شرکت کنندگان در آزمون سراسری در رشته زبان نیز رتبه نخست گروه زبان را کسب کرده و همچنین 24 رتبه یک رقمی را کسب کرده اند البته وجود 181 رتبه زیر دو هزار بدون استفاده از سهمیه نیز از افتخارات  دانش آموزان قم است.

وی تصریح کرد: برای دانش آموزان پیش دانشگاهی توزیع متوازن در رشته های نظری، اجرای طرح برگزاری کلاس های کنکور، برگزاری آزمون مدارس خاص، افزایش تعداد آثار پژوهش سرا، افزایش دانش آموزان کم برخوردار، کسب مدال المپیاد برنز، کسب رتبه در جشنواره خوارزمی برخی از فعالیت های دانش آموزان قم است.

یاری با اشاره به تلاش دانش آموزان قم برای کسب معدل های برتر عنوان کرد: در حال حاضر 14 درس از دورس نهایی دانش آموزان قم از میانگین در نظر گرفته شده کشوری بالاتر است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش قم بیان کرد: برگزاری دوره ضمن خدمت برای مدیران با استفاده از اساتید خبره در متوسطه دوم، برگزاری کارگاه های مختلف برای دبیران، برگزاری طرح همیار معلم، برگزاری کلاس های جمع بندی در ایام نوروز،  تاسیس پایگاه مطالعاتی، برگزاری آزمون های ویژه در بین مدارس و برگزاری جلسات مکرر برای رفع کمبود کلاس های پایه نهم نیز گوشه ای از فعالیت های دانش آموزان قم است.

وی خاطرنشان کرد: کسب سه رتبه برتر کشور در هنرستان های فنی حرفه ای، افزایش نرخ هنرجویان، راه یابی 6 هنرجو به شانزدهمین جشنواره خوارزمی، برگزاری کلاس های ضمن خدمت برای معلمان با حضور بیش از 90 درصد معلمان، برگزاری طرح همگام با قرآن نیز گوشه از فعالیت های آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری