کد خبر: 13857

قم خبر گزارش می‌دهد؛

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با اشاره به آرد فوق العاده‌ای که در اختیار نانوایان قم قرار می‌گیرد بیان کرد: این آرد به منظور پخت رایگان یک روز نان در ایام نوروز در اختیار نانوایان قم قرار می‌گیرد.

به گزارش قم خبر، جلسه ستاد تسهیلات زائران استانداری قم در استانداری قم با حضور دستگاه‌های مربوطه برگزار شد که در این جلسه دستگاه‌های اجرایی استان به بررسی شرایط قم برای میزبانی از مسافران و زائران نوروزی پرداختد.

یونس عالی‌پور با اشاره به برنامه ریزی برای اسکان مسافران نوروزی اظهار داشت: برای نوروز باید از تمام ظرفیت‌های مساجد، دانشگاه هابرای اسکان زائران و مسافران نوروزی استفاده کرد.

سرپرست ستاد تسهیلات زائرین استانداری قم افزود: همزمان با ایام نوروز برای اداراتی مانند مخابرات، شهرداری و اداره کل ارشاد اسلامی باید شرایط سامانه بلوتوث و پیامک فعال شود تا مسافران با اماکن زیارتی و سیاحتی قم آشنا شوند.

وی با اشاره به تلاش برای ایجاد نمادهای فرهنگی و شهری مناسب تصریح کرد: مسئولان و مدیران وظیفه دارند تا نمادهای مناسب را برای معرفی مسجد مسجد به زائران استفاده کنند.

هیچ کیوسکی در شهر نصب نمی‌شود

عالی‌پور با اشاره به تقارن ایام فاطمیه و نوروز خاطرنشان کرد: این هم زمانی شرایطی را فراهم می‌آورد تا در برخی ایام مغازه‌های شهر تعطیل شود که با برگزاری جلسه سعی داریم شرایط فراهم شود تا مغازه‌های هسته مرکزی شهر در ایام نوروز برای رفاه حال مسافران و زائران باز باشد.

در این جلسه وحید مقدم با تاکید به اینکه در ایام نوروز هیچ کیوسکی در شهر نباید نصب شود گفت: در راستای کاهش تصادفات جاده‌ای باید تلاش‌های مهمی انجام شود و از همه مهتر در ورودی و خروجی‌های شهر به هیچ عنوان نباید کیوسکی نصب شود.

دبیر کمیته حمل و نقل ترافیک ستاد تسهیلات زائران نوروزی استان قم تاکید کرد: خیابان اراک، بلوار زائر، عوارضی قم – تهران، قم – سلفچگان و میدان ۷۲ تن مهم‌ترین محورهای ترافیکی هستند که باید با برنامه ریزی دقیق راهکارهای کاهش ترافیک را برای این مسیر‌ها در نظر داشت.

وی با اشاره به وظیفه شهرداری در زمینه نصب تابلوهای راهنمایی اظهار داشت: به منظور عبور و مرور آسان مسافران و زائران تابلوهای راهنمایی در سطح شهر نصب می‌شود.

آماده باش ۳ هزار نفر از کارکنان شهرداری برای خدمت به مسافران نوروزی

مهدی اصفهانیان‌مقدم با اشاره به آمادگی کارکنان شهرداری برای ارائه خدمات به مسافران و زائران نوروز ۹۴ در قم گفت: از ۲۵ اسفند ما ه تا ۲۰ فروردین کارکنان شهرداری برای خدمت به زائران و مسافران به طور شبانه روزی در آماده باش کامل هستند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم افزود: برای رفاه مسافران نوروزی شرایط بوستان‌ها و پارک‌های شهر به گونه‌ای آماده کرده‌ایم که بتوانند پاسخگوی نیاز مسافران نوروزی باشند و در همه بوستان‌ها مشکلات سرویس بهداشتی‌ها برطرف شده است.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری برای انجام خدمت مطلوب به زائران کریمه اهل بیت (س) گفت: برای رفاه مسافران در ایام نوروز ۳ هزار نفر از کارکنان شهرداری در این ایام به زئران و مسافران ارائه خدمات می‌کنند.

اصفهانیان مقدم با اشاره آمار بوستان‌های آماده شده برای ارائه خدمات به زائران نوروزی اظهار کرد: ۲۰ بوستان در قم برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده شده است و برای رفاه حال مسافران اتوبوس‌ها و تاکسی‌های به طور شبانه روزی برای تسهیل زیارت بقاع متبرکه قم فعال هستند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با اشاره به سفر هیئت دولت به قم تاکید کرد: حفظ پاکیزگی، تمیزی و زیبایی شهر قم از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های شهرداری قم است که تا کنون اقدامات لازم انجام شده است.

توزیع نان رایگان در میان مسافران نوروزی

فرهاد زارع با اشاره به تلاش برای فراهم کردن نان و آذوغه مسافران نوروزی افزود: با کمک انجمن حمایت از زندانیان سه نانوایی به طورشبانه روزی کار پخت و توزیع نان را در ایام نوروز بر عهده دارند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با اشاره به آرد فوق العاده‌ای که در اختیار نانوایان قم قرار می‌گیرد بیان کرد: این آرد به منظور پخت رایگان یک روز نان در ایام نوروز در اختیار نانوایان قم قرار می‌گیرد.

معاون امور بازرگانی و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با اشاره به تلاش برای فراهم کردن مایحتاج مسافران در نوروز تصریح کرد: در همین راستا از مغازه داران اطراف حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) درخواست شده است تا مغازه‌های خود را در این ایام تعطیل نکنند.

توزیع مرغ گرم در ایام نوروز

امیر محمدی‌چهر با تاکید به تلاش برای فراهم کردن مرغ گرم در ایام نوروز اظهار داشت: مرغ با قیمت ۵ هزار و ۵۵۰ تومان خریداری شده که با قیمت شش هزار و ۵۰ تومان به دست مصرف کننده می‌رسد و مانیز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در آن ایام مرغ گرم در اختیار مردم قرار بگیرد.

عیسی رضایی با اشاره به جلسه اسکان با مجموعه هتل‌داران قم گفت: برای فراهم کردن شرایط اسکان نیز از منازل استیجاری اطراف حرم مطهر نیز بازدید صورت گرفته است که بر اساس آن نیز مجوز اسکان برای منازل صادر می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با تاکید به اسکان فرهنگیان در مدارس استان افزود: در این راستا باید مسئولان و مدیران از آموزش و پروش نیز حمایت‌های لازم را داشته باشند زیرا در این ایام ۵۰۰ مدرسه اعلام آمادگی برای اسکان داشته‌اند که بیشتر آن‌ها نیز نیاز به تجهیز شدن دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری