کد خبر: 13755

معاون ستاد کل نیروهای مسلح:

معاون ستاد کل نیروهای مسلح اردوهای راهیان نور را همانند انقلاب پدیده‌ای خاص خواند و گفت: عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور باید حفظ شود.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سید مسعود جزایری در مراسم اختتامیه پنجمین همایش مدیران کاروان‌های راهیان نور سراسر کشور که در مجتمع فرهنگی تربیتی ولایت قم برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک معجزه الهی است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه داریم انقلاب، این پدیده الهی را بهتر و در حد و شأن خودشان بشناسیم ابراز کرد: بین شناخت عمومی ما از انقلاب و وجود و ماهیت انقلاب فاصله زیاد است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح اردوهای راهیان نور را همانند انقلاب پدیده‌ای خاص خواند و افزود: عملیات بزرگ فرهنگی راهیان نور باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه کسانی که در این عرصه ورود و حضور داند، پلی بین جبهه و پشت جبهه هستند، بیان کرد: خادمان این پدیده ویژه و انحصاری قرن هم باید شاکر درگاه الهی باشند و هم باید قدر خودشان را از بابت اینکه خداوند متعال فرصتی را برایشان فراهم آورده که در نظام و انقلاب اسلامی خدمت کنند، بدانند.

جزایری داستان انقلاب را داستانی مفصل دانست و ادامه داد: به قدری ظرف انقلاب بزرگ است که پدید‌ه‌های انحصاری بدون تکرار در آن به وفور مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دو ابر قدرت شرق و غرب در جریان پیروزی انقلاب، شمشیر را از رو بستند و تمام تهدید‌ها و تحریم‌ها را علیه ایران اسلامی به کار گرفتند افزود: به هیچ وجه برای رژیم‌های سلطه قابل قبول نبود که عدالتی فراگیر بر جامعه ایران حاکم شود.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه دشمنان با تمام تلاش خود نتواستند ضربه‌ای به ایران وارد کنند و در نهایت جنگ را به ایران تحمیل کردند خاطرنشان کرد: از جمله موارد عبرت‌آموز در جنگ تحمیلی وجود دشمنان داخلی بود.

وی ادامه داد: یکی از نکات دفاع که جا دارد به آن پرداخته شود اصالت دادن امر دفاع مبتنی بر دفاع و مذهب، خدا و ولایت فقیه است.

جزایری ابراز کرد: دفاعی که در جنگ تحمیلی در ایران اسلامی شکل گرفت هم پدیده‌ای انحصاری است.

وی با بیان اینکه امر دفاع به سرعت خودش را به حادثه عظیم عاشورا گره زد و فلسفه پیدا کرد، ادامه داد: دفاع مقدس از فلسفه آب، خاک، سرزمین و روستا عبور کرد و تمامیت فکر، ذهن و اندیشه انسان مدافع را در بر گرفت.

به گزارش فارس؛ معاون ستاد کل نیروهای مسلح، شأن دفاع مقدس را به خاطر آموزه‌های دینی‌اش دانست و افزود: مردم در دفاع مقدس پای آموزه‌های دینی خود ایستادند و تا پای جان از آنها دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه هویت سازی زمان بر است، اظهار کرد: چه شد که در مقطعی کوتاه هویت و فرهنگ ایرانی عوض شد و این مقاومت موجب شد ایران پیروز از آن جنگ انقلاب برانداز بیرون بیاید.

جزایری خمیر مایه انقلاب را مبتنی بر عدالت خواهی و حاکمیت توسط الله دانست و افزود: باید شکرگذار خداوند باشیم که ما را خادم نظام اسلامی قرار داده است.

وی با هشدار اینکه دشمن هوشیارتر شده است اظهار کرد: دشمن دیروز که گمان کرد که با جنگ سخت می‌تواند نظام را از پای در بیاورد امروز با نفوذ در درون سعی دارد به هدفش برسد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جنگ امروز نسبت به  جنگ سخت دیروز پیچیده تر و عمیق‌تر شده است، خاطرنشان کرد: غرب و دنیای مادی به درستی این را فهمیده است که انقلابی که شکل گرفت آرمان‌های بلندی دارد و در برابر این آرمان‌های بلند غربی‌ها با مشکل مواجه شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه غربی‌ها به درستی متوجه شده‌اند که ایران اسلامی به دنبال تمدن سازی نوین اسلامی است افزود: دشمنان به خوبی می‌دانند که ایران اسلامی به دنبال همگرایی حداقل در جهان اسلام است.

جزایری با اشاره به اینکه دشمنان با تمام امکانات و تجهیزات در عرصه جنگ نرم حاضر شده است گفت: پدیده‌هایی مثل کاروان‌های راهیان نور جز سرمایه‌های این نظام و انقلاب است.

وی در پایان با اعلام اینکه در جنگ نرم باید معرفت و بصیرت خود را ارتقاء دهیم، تصریح کرد: اتفاقی که در راهیان نور می‌افتد یک اقدام خدایی و الهی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری