رازی نیست که آنها کشف نکرده باشند، از تشخیص پسر یا دختر بودن نوزاد آینده مخاطبان گرفته تا پی بردن به رازهای درونی افراد فقط با دانستن رنگ بارانی‌ای که آنها به تن کرده‌اند.

به گزارش قم خبر به نقل از جام جم، این افراد پا را از این فراتر نهاده و ادعا می کنند می توانند همسرداری را به شما آموخته و نهاد خانواده تان را نیز تقویت کنند.

این حکایت فقط چند نمونه از پیامک های تبلیغاتی است که نهایت سوء استفاده را از نبود نظارت می برند و بدون کمترین واهمه ای دست به کلاهبرداری و مزاحمت می زنند؛ مزاحمت ها و کلاهبرداری هایی که می تواند به فروپاشی خانواده ها نیز منجر شود.

گردانندگان این سامانه ها ادعا می کنند فقط با ارسال چند پیامک می توانند پیچیده ترین مشکلات زناشویی و خانوادگی را برطرف کنند، اما حقیقت اینجاست که کارشناسان خانواده نیز قادر نیستند بسیاری از مشکلات اینچنینی را در چند جلسه حضوری حل و فصل کنند.

باید تاکید کرد این افراد از شرایط و ناآگاهی برخی شهروندان استفاده کرده و با ارسال پیامک هایی که بین ۵۰ تا یکصد تومان هزینه دارند، درآمد های هنگفتی به جیب می زنند.

هرچند این پیامک ها مدت هاست شهروندان زیادی را به ستوه آورده و نسبت به مزاحمان تلفنی آسیب بیشتری به شهروندان می رسانند، اما تاکنون برای کنترل و نظارت با آنها اقدام موثری صورت نگرفته، چون به نظر می رسد سودی که از طریق این پیامک ها به جیب ذی نفعان سرازیر می شود آن قدر دندان گیر است که هیچ مقام مسئولی برای مقابله با آنها دست به کار نمی شود.

نکته اینجاست که گردانندگان این سامانه ها آن قدر به حال خود رها شده اند که هیچ ابایی از به کار بردن واژه های نامتعارف نیز ندارند و برای شهروندان نسخه هایی می پیچند که فقط از عهده کارشناسان و متخصصان خبره روان شناسی و جامعه شناسی برمی آید.

باید تاکید کرد توجه نکردن به عواقب انتشار چنین پیامک هایی می تواند زمینه را برای بروز آسیب های اجتماعی بیش از پیش فراهم کند، زیرا در شرایطی که به دلیل مشکلات اقتصادی و بالا بودن هزینه های مشاوره شهروندان امکان استفاده از نظرات کارشناسان را ندارند، افراد مجبور می شوند برای رفع مشکلات خود راهکارهای غیرکارشناسی را به کار بگیرند، به همین دلیل با مشکل بزرگ تری روبه رو می شوند.

این در حالی است که مسئولان دست کم می توانند هزینه نظارت بر پیامک ها را از خود گردانندگان این سامانه ها گرفته و شرایط را برای فعالیت برخی افراد سودجو دشوار کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری