کد خبر: 13742

سرطان خون به سه نوع تقسیم می‌شود.این نوع سرطان با افزایش سن،استعمال دخانیات و در معرض اشعه و برخی مواد شیمیایی تشدید می‌شود و علائمی مانند خونریزی شدید،تب و ورم دارد.

به گزارش قم خبر ، مهران بهادری در گفت‌وگو با فارس گفت: سرطان خون به سه نوع لوسمی، لنفوم و میلوم تقسیم می شود.لوسمی نوعی از سرطان که در خون و مغز استخوان است و به شکل رشد فزاینده سلول های سفید خود را نشان می دهد.


وی ادامه داد: سرطان خون لنفوم بر سیستم لنفاوی بدن اثر می گذارد و سرطان میلوم بر سلول های پلاسما اثر دارد.

این متخصص خون و آنکلوژی گفت: به طور کلی علایم سرطان خون شامل خونریزی و کبودی شدید، عدم توانایی بدن در مبارزه با عفونت ها، کم خونی شدید، ورم کردن غدد لنفاوی، ورم و ناراحتی در شکم، کاهش وزن بدون هیچ دلیل خاصی، احساس درد در استخوان ها و مفاصل، تب، سرماخوردگی و تعریق در طول شب است.

وی تصریح کرد: همچنین خستگی و ضعف، ورم کردن یا خونریزی لثه و بزرگ شدن طحال و کبد را به عنوان دیگر علائم ابتلا به سرطان خون می شناسند.

بهادری گفت: سن بالاتر از ۵۰ سال، چاقی، استعمال دخانیات، در معرض اشعه قرار داشتن، داشتن رژیم غذایی پرگوشت، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و سابقه ژنتیکی از فاکتورهایی است که احتمال ابتلا به این نوع سرطان را بیشتر می کند.

این متخصص خون و آنکلوژی افزود: استفاده مناسب از رژیم غذایی سبزیجات و میوه در طول هفته تا حد بسیار زیادی از ابتلا به سرطان جلوگیری کرده و تشخیص به موقع سرطان، درمان را آسان‌تر می‌کند و اثربخشی آن را بیشتر می‌کند.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری