کد خبر: 13723

قم خبر گزارش می‌دهد/

یکی از اصلیترین اهداف تشکیل نهاد مقدس سپاه پاسداران نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و فعالیت جهت آرمان‌های اسلامی و الهی و نشر آن است.

به گزارش قم خبر، سپاه پاسداران از نهادهای مهم و موثر نظام جمهوری اسلامی است که در اردیبشهت سال ۵۸ توسط امام خمینی (ره) تاسیس شد.

 

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی دستگاه‌های دفاعی و امنیتی باقی مانده از دوران حکومت شاهنشاهی نیاز به پاک سازی و ترمیم داشت تا در برابر هجمه‌های دشمنان این کشور به مقاومت بپردازد و از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی محافظت کند.

 

اصلی ترین عامل تشکیل سپاه نگهبانی از دستاودهای انقلاب اسلامی است

 

شاید بتوان گفت یکی از اصلیترین اهداف تشکیل نهاد مقدس سپاه پاسداران نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و فعالیت جهت آرمان‌های اسلامی و الهی و نشر آن است.

 

پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) سپاه پاسداران هم زمان با توطئه‌های گروه‌های ضد انقلاب و اعلام جنگ مسلحانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی به مقابله با این توطئه‌های شوم دشمنان پرداخت و با کشف و انهدام خانه‌های تیمی توطئه شوم دشمن را نقش بر آب کرد و در برابر توطئه‌های استکبار ایستادگی کرد.

 

آمریکا و کشورهای حامی وی که توان دیدن پیروزی انقلاب اسلامی را نداشتند با حمایت همه جانبه نظامی و اقتصادی و با در اختیار قرار دادن همه امکانات به صدام و نیروهای حزب بعث جهت حمله به کشور ایران حمایت کردند.

 

جانفشانی‌ها و رشادت‌های سپاه و بسیج در جنگ قابل وصف نیست

 

در این میان نیروهای مردمی بسیج و سپاه با توکل به خدا و با توسل به اهل بیت (ع) در دفاع از خاک کشور جانفشانی‌ها و رشادت‌های زیادی انجام دادند که نمی‌توان آن را وصف کرد و شاید بتوان برای پی بردن به این موضوع به سخن امام خمینی (ره) درباره سپاه پاسداران بسنده کرد که فرمودند اگر سپاه پاسداران نبود کشور هم نبود که این سخن گوهر بار امام راحل (ره) نشان از جایگاه رفیع سپاه در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

مشارکت نیروهای بسیجی در توسعه کشور، علت ورود سپاه به بحث سازندگی است

 

پس از پایان جنگ و با توجه به نیاز کشور به عمران و توسعه سپاه پاسداران و بسیج در کنار نقش اساسی خویش که دفاع از کیان انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن است با دستور رهبر معظم انقلاب وارد میدان سازندگی کشور شد که هدف ورود این نهاد مقدس به عرصه سازندگی کشور استفاده بهینه از منابع و امکانات اقتصادی و عمرانی موجود در سپاه، کسب تجربه و دانش فنی به منظور افزایش توان دفاعی سپاه، ادامه ارتباط سپاه و مردم و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت نیروهای متخصص بسیجی در توسعه کشور بود.

 

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) جهت دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و توسعه کشوردر عرصه‌های عمران و سازندگی در سال ۶۸ و به دستورمقام معظم رهبری ورود پیدا کرد که هدف اصلی این نهاد راه سازی، سد سازی، کشاورزی، دامداری، طرح‌های آب رسانی و گازرسانی ونیز در زمینه احداث واحدهای مسکونی نقش فعال و موثری را ایفا کرد و به زعم دوست و دشمن در این عرصه هم به خوبی موفق شده است.

 

بسیج و سپاه در فتنه ۸۸ بدون هیچ چشم داشتی به دفاع از انقلاب و ولایت فقیه پرداخت

 

هرگاه نام فتنه‌های کشور وبه خصوص فتنه سال‌های ۷۸ و ۸۸ به میان می‌آید نمی‌توان از نقش موثر بسیج و سپاه دو نهاد خدوم و انقلابی به آسانی گذشت، در فتنه سبز سال ۸۸ که به بهانه تقلب در انتخابات و در اصل زیر سوال بردن اصل ولایت فقیه شکل گرفت و خواص کشور هم در این فتنه بازی گرفته شدند و مقام معظم رهبری را تنها گذاشتند این بسیج و سپاه بود که مثل همیشه و بدون هیچ چشم داشتی پابه عرصه گذاشت و به مقابله با منافقان و دشمنان نظام جمهوری اسلامی پرداخت و در این راه نیز عده‌ای از بسیجیان و سپاهیان به درجه شهادت نائل شدند.

 

بسیج و سپاه همانند ۸ سال دفاع مقدس که با از خودگذشتگی خویش در برابر صدام و اربابان آن‌ها ایستادگی کردند در ۸ ماه فتنه سال ۸۸ هم در مظلومیت کامل به دفاع از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداختند.

 

پس از سال‌ها هنوزجنگ دشمن علیه کشورما تمام نشده است و دشمنان ملت ایران فقط شیوه جنگی خود را تغییر داده‌اند و از جنگ سخت به جنگ نرم رفته‌اند و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و از طریق ماهواره و فضای مجازی با تهاجم فرهنگی و تغییر فرهنگ و باورهای دینی ملت ایران و به خصوص نسل جوان دارند.

 

با توجه به نیاز کشور در عرصه فرهنگ سپاه پاسداران نیز درعرصه فرهنگ کشور به خوبی ورود پیدا کرد و با تاسیس قرارگاه خاتم الاوصیا و در زمینه فرهنگ برای نسل جوان به تولید محتوا می‌پردازد وهمچنین به جنگ نرم دشمن پاسخ می‌دهد.

 

در مجموع سپاه پاسداران و بسیج نشان دادند که تنها برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و پاسداری از خون شهدا و ولایت فقیه، تامین امنیت کشورو مقابله با متجاوزان، توسعه و آبادانی کشور، فعالیت در عرصه فرهنگ کشور با فعالیت‌های چشم گیر خود به موفقیت‌های عظیمی دست پیدا کرده است و علت اینکه دشمنان به دو نهاد مقدس بسیج و سپاه حمله می‌کنند و به تخریب این دو نهاد مقدس می‌پردازند همین موضوع است.

 

 جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

خدامحوری و ولایت مداری رمز موفقیت بسیج و سپاه است

 

عبدالله حاجی صادقی با اشاره به نقش و جایگاه بسیج و سپاه در پیش برد اهداف انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران افتخارش این است که سنگر نشین خط مقدم پاسداری از انقلاب در همه صحنه‌ها باشد، فلسفه وجودی سپاه حفظ انقلاب چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی است.

 

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: در طول ۳۶ سال گذشته سپاه پاسدارن این افتخار را داشته که همواره در خط مقدم پاسداری از انقلاب اسلامی قدم بردارد.

 

سپاه پاسداران عالیترین وظیفه را در پاسداری از انقلاب اسلامی انجام می‌دهد

 

حاجی صادقی با اشاره به حضور موفقیت آمیزسپاه در همه عرصه‌های کشو بیان کرد: سپاه در هر سنگر و عرصه‌ای که لازم بوده حضور پیدا کرده و عالیترین وظایف را در رابطه با پاسداری از انقلاب اسلامی انجام داده است، سپاه پاسداران در جنگ سخت و دوران پیروزی انقلاب اسلامی و در حفظ جان شخصیت‌ها و در عرصه امنیت پرواز‌ها و امروز هم در عرصه جنگ نرم همیشه پیشتاز بوده است.

 

عصبانیت جبهه استکبار از سپاه حاکی از نقش آفرینی و تاثیر این نهاد مقدس است

 

وی با اشاره به دشمنی استکبار با سپاه پاسداران عنوان کرد: عصبانیت جبهه استکبار از سپاه پاسداران خود حاکی از نقش آفرینی و تاثیر این نهاد مقدس در همه عرصه‌ها بوده است که به موفقیت هم رسیده و با قاطعیت به دفاع از انقلاب اسلامی می‌پردازد.

 

خدامحوری و ولایت مداری رمز موفقیت بسیج و سپاه است

 

 

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به رمز موفقیت سپاه در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: خدامحوری و معنویت که عامل اصلی موفقیت‌ها بوده است و عامل دیگر ولایت مداری بوده که نیروهای ارزشی بسیج و سپاه از آن برخوردار هستند و عامل سوم موفقیت سپاه پاسدارن بصیرت و تشخیص میدان‌های مبارزه و درگیری با استکبار بوده است.

 

معاون فرهنگی سپاه علی بن ابی طالب (ع) قم:

تفکر بسیجی عامل پیروزی حزب الله و شکست داعش در عراق است

 

اکبر بختیاری با اشاره به نقش بسیج و سپاه درحفظ و تداوم دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی بسیج بر اساس تدابیر امام خمینی (ره) در دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن تشکیل شد و در همه عرصه‌ها به خوبی وارد شد.

 

معاون فرهنگی سپاه علی بن ابن ابی طالب (ع) قم با اشاره به رشادت‌های بسیج وسپاه افزود: بسیج و سپاه در هر قسمتی از کشور که احساس نیاز بود ورود پیدا کردند و به موفقیت رسیدند، در ۸ سال دفاع مقدس این دو نهاد با فداکاری‌های خود به دفاع از کشور پرداخته و از آرمان‌های انقلاب دفاع کردند.

 

تفکر بسیجی احمدی روشن و شهریاری زمینه موفقیت علمی شد

 

وی بیان کرد: پس از جنگ و در بحث سازندگی و تهاجم فرهنگی و جنگ نرمی که توسط دشمنان ایجاد شد بسیج و سپاه ورود پیدا کردند و نیازهای موجود را رفع کردند، هرجا پیشرفتی صورت می‌گیرد تفکر بسیجی در آنجا وجود دارد که نمونه آن شهیدان احمدی روشن و شهریاری بودند که با روحیه بسیجی خویش و در زمینه علمی کشو را به موفقیت‌های زیادی رساندند.

 

تفکر بسیجی عامل پیروزی حزب الله و شکست داعش در عراق است

 

بختیاری با اشاره به بیداری اسلامی منطقه عنوان کرد: روحیه و تفکر بسیجی سبب بیداری اسلامی منطقه شد و نمونه آن پیروزی‌های حزب الله و حماس و پیروزی عراق علیه داعش است که به پشتوانه تفکر بسیجی انجام شد.

 

گزارش از سید احمد نجفی اردبیلی

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری