کد خبر: 13556

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی از فردا شاهد بارش هایی در مناطق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و با شدت بیشتری در مناطق جنوب و دامنه های جنوبی زاگرس خواهیم بود.

به گزارش قم خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان هواشناسی،‌ از روز یکشنبه هفته آینده بارش‌ها در مناطق دریای خزر، زاگرس مرکزی، جنوبی، دامنه البرز و با شدت بیشتری در شمال شرق کشور خواهد بود.

همچنین با نفوذ جبهه جریانات سرد شمالی از روز سه شنبه هفته آینده دمای هوا در نیمه شمالی کشور و تهران به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش بینی سازمان هوا‌شناسی کشور در خصوص وضعیت هوای تهران نیز گفت: هم اکنون دمای هوای آفتابی تهران به حدود ۹ درجه بالای صفر رسیده، رطوبت نسبی هوا حدود ۴۳ درصد، سرعت وزش باد ۷ کیلومتر بر ساعت و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران نیز بین ۴ تا ۱۱ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

احد وظیفه، افزود: کمینه و بیشینه هوای تهران فردا به ۳ تا ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد و نقشه‌های هوا‌شناسی نشان می‌دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی سازمان هوا‌شناسی کشور با اشاره به بارش‌های چند روز گذشته در برخی از نقاط کشور با نفوذ سامانه بارشی به کشور از اواسط هفته گذشته به کشور یادآور شد: طی۲۳ بهمن ماه جاری ۲. ۸ میلی متر در تهران، ۳۰ میلی متر در آبعلی و ۱. ۲ میلی متر در کرج باران باریده و کوهرنگ با ۹۹. ۷ میلی متر باران بیشترین بارش‌های کشور را به خود اختصاص داد.

به گفته وی، در این مدت ۳۲ میلی متر در سیروان، ۲۲ میلی متر در بوشهر، پارسیان، آغاجاری و کیاشهر باران باریده و ۲۰ میلی متر نیز در شهرهای زنجان، قشم، الش‌تر، بندر لنگه، کیش، لاوان و جزیره ابوموسی شاهد بارش باران بوده‌ایم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری