کد خبر: 13524

وزیر بهداشت جزییات پرداخت کارانه پرسنل بیمارستان‌ها براساس نظام نوین پرداختی را توضیح داد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا،دکترسیدحسن هاشمی گفت: آنچه که در زمینه پرداخت کارانه‌های پرسنل بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد، از محل بازتوزیع درآمد بیمارستان‌هاست. این امر مربوط به اکنون نیست و از گذشته نیز وجود داشته است، اما به بیمارستان‌ها اعلام کرده‌ایم که با توجه به افزایش حجم کاری پرسنل بیمارستان‌ها، از اول آبان‌ماه پرداختی‌ها براساس مکانیسم جدید صورت گیرد.


وی در این باره افزود: پرداخت‌ها براساس مکانیسم جدید امری علمی است، به طوری که کارانه‌ها براساس عملکرد و کاری که صورت می‌گیرد پرداخت می‌شود. پرداخت کارانه‌ها براساس نظام نوین کاری زمان‌بر است؛ اما مسلم آن است که این موضوع از اول آبان‌ماه محاسبه می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: البته کارانه پرسنل بیمارستان‌ها در دانشگاه‌ها تا پایان آذرماه پرداخت شده است تا قبل از پایان سال نیز این امر به صورت کامل انجام می‌شود.

هاشمی در عین حال اظهار کرد: آنچه که در حوزه وزارت بهداشت و در مورد کارانه پرسنل و دریافتی‌هایشان اتفاق می‌افتد، از محل بازتوزیع درآمد بیمارستان‌هاست، اما برخی صحبت‌هایی نقل شده که پرداختی‌های این وزارتخانه به خصوص در قالب طرح تحول متفاوت از سایر وزارتخانه‌هاست که مجددا تاکید می‌کنم محل هزینه‌کرد اعتبارات طرح تحول دقیقا مشخص است و مجلس و دولت در این زمینه مصوبه دارند. هیچ‌یک از این اعتبارات نباید صرف حقوق شود. تمام این اعتبارات باید جهت مردم صرف شود. این روند نیز در حال انجام است.

وی گفت: در عین حال دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و دیگر دستگاه‌های نظارتی نیز، نظارت‌های لازم را انجام می‌دهند. بنابراین مشخص است که اعتبارات طرح تحول به هیچ عنوان صرف پرداخت حقوق پرسنل نمی‌شود. حقوق در اختیار دولت است و دولت در این زمینه تصمیم می‌گیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری