کد خبر: 13509

دانشمندان پیش‌بینی کردند، در صورت ادامه روند تغییرات آب و هوایی در جهان، غرب آمریکا دچار خشکسالی بسیار شدید خواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، تحقیقات مراکز علمی مختلف آمریکا از احتمال بروز خشکسالی بسیار شدید در غرب این کشور طی سال‌های آینده خبر می دهند.


دانشمندان مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه های کلمبیا، کورنل و آلکانزاساین کشور اعلام کرده‌اند که در صورت ادامه روند کنونی تغییرات آب و هوایی در جهان ناشی از تولید گازهای گلخانه ای و گرم شدن کره زمین، بخش قابل توجهی از غرب ایالات متحده آمریکا دچار خشکسالی بسیار شدید و طولانی مدت خواهد شد.

نتایج آخرین تحقیقات صورت گرفته که در انجمن سالانه توسعه علم در آمریکا ارائه شد، برای اولین بار، پیش بینی کرد، با ادامه روند مصرف بالای سوخت های فسیلی، آمریکا در سال های آینده با مشکل جدی در زمینه آب در بسیاری از ایالت های خود مواجه خواهد شد.

در شرایط کنونی ۱۱ سال از ۱۴ سال گذشته در آمریکا خشکسالی بوده است و این خشکسالی‌ها ایالت های زیادی از این کشور را تحت تأثیر قرار داده است.

خشکسالی ایالت های کالیفرنیا، نوادا، نیومکزیکو، آریزونا، تگزاس، اوکلاهاما، و بخش های دیگری از آمریکا را تحت تأثیر قرار داده است و جمعیتی معادل ۶۴ میلیون نفر از این کشور را به طور مستقیم درگیر کرده است.

بنجامین کوک، کارشناس ناسا و موسسه نظارت بر زمین لامونت-دوهرتی، اعلام کرد، خشکسالی دهه ۱۹۳۰ و خشک سالی کنونی از نظر تاریخی یک دهه یا کمتر به طول انجامیده و خواهد انجامید، اما آنچه نتایج تحقیقات کنونی نشان می دهند، این حقیقت است که خشکسالی های پیش روی آمریکا، ۳۰ تا ۳۵ سال به طول خواهد انجامید.

بنا به گفته دیوید استاهل، استاد بخش علوم زمین شناسی دانشگاه آرکانزاس، نتایج اعلام شده به هیچ وجه مطلوب بخش مدیریت منابع آب شمال غرب آمریکا نخواهد بود.

در این گزارش دانشمندان تأکید می کنند که شرایط خشکسالی های پیش رو بسیار وخیم تر از خشکسالی‌های گذشته در این کشور است، چرا که جمعیت در این کشور نسبت به قبل افزایش یافته و به همین دلیل وابستگی به منابع آب به حد قابل توجهی در آمریکا رشد داشته است.

طی سال جاری تعداد زیادی از شهرهای آمریکا در برخی ایالت های این کشور با مشکل خشکسالی و تأمین آب مواجه بوده‌اند، به گونه ای که منابع آبی و تأمین اب در تعدادی از این شهرها به مرز بحران رسیدند


 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری