کد خبر: 13467

قم خبر گزارش می دهد:

"الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر" این تکبیر امشب از بام های خانه های ملت ایران و اهل قم به نشان هویت و تکریم خداوند و وحدت بلند می شود.

به گزارش قم خبر، روز 22 بهمن 57 نیز روز نجات ملت ایران از چنگال طاغوتیان زمان، روز آشکار شدن نعمت بزرگ الهی; یعنی، استقلال و آزادی بود که مردم ایران با فتح هر سازمان و شکست دشمن فریاد الله اکبر ندا می دادند آن ها می خواستند بگویند هر چه داریم از خداست و خدا بزرگ است.
 
اما بعد از گذشت سال ها از این پیروزی باز هم مردم قم در شب 22 بهمن در بام های خود فریاد الله اکبر را با همان شور و شوق آن سال ها می گویند در واقع یادآوری یوم الله 22 بهمن; یعنی، یادآوری رشادت ها و فداکاری ها و شهادت طلبی های ملتی منسجم و خداجوی و پیرو ولایت و رهبری که با ایثار خون خود ثابت کرد که «خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز است.» یادآوری 22 بهمن; یعنی، یادآوری تجلی حکومت الله در روی زمین، روزی که برنده ترین سلاح معنوی; یعنی، ایمان، پیروزی آفرید.
 
روزی که کلمه توحید در وحدت کلمه به دست آمد و در نتیجه اعتصام به «حبل الله » رژیم ستمشاهی دوهزار و پانصد ساله طاغوتیان به زباله دانی تاریخ سپرده شد و ثابت کرد آوای «الله اکبر» از رگبار «مسلسل » قوی تر و نیرومندتر است.
 
22 بهمن به ما آموخت که در مبارزه با دشمنان اسلام، فقط باید بر خدا تکیه داشت گرچه دست از سلاح تهی باشد. و وابستگی به شرق و غرب هرچند به سلاح های مدرن مجهز باشند، در برابر نیروی هماهنگ مردمی که با سلاح ایمان مبارزه می کنند، بی اثر است.
«خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملتی) را تغییر نمی دهد، مگر آن که آنان آنچه را در خودشان است، تغییر دهند.»
 
مردم ایران با «الله اکبر» دشمن را زمین زدند
 
و مردم ایران خواستند که این گونه خداوند برایشان رقم زد، در این میان با حجت الاسلام
حسن غفاری فر عضو هئیت علمی موسسه آموزش حوزوی امام رضا(ع) بااشاره به فلسفه الله اکبر در 22 بهمن گفت و گو کردیم. وی بااشاره به معنی الله اکبر که خدا بزرگ است، اظهارداشت: با این تکبیر می توان فهمید اگر دنیا را بدست آوری یا دنیا را از دست بدهی باور داری که خدا بزرگ است.
 
غفاری فر بابیان اینکه وقتی در نماز حمد و سوره می خوانی بالاترین بخش اندامت که پیشانی باشد به خاک می سپاری اما باز می گویی «الله اکبر» و اظهار بزرگی خدا را می کنی، افزود: در صدر اسلام وقتی مسلمانان پیروز می شوند و دشمنان دین را سرنگون می گنند ندای الله اکبر بلند می شود که این تکبیر نشان تشکر از خداو بندگی و وحدانیت است که مردم ایران با «الله اکبر» دشمن را زمین زدند.
 
انقلابی پر زشیران بیشه‏اش/ نعره الله اکبر ریشه‏اش
 
عضو هئیت علمی موسسه آموزش حوزوی امام رضا(ع) بااشاره به اینکه از زمان 56 تا پیروزی انقلاب ملت ایران هزاران شهید و مجروم دادند تا دین پابرجا باشد، یادآوری کرد: مردم ایران هر جا را که فتح می کردند تکبیر می گفتند و در 21 بهمن وقتی مردم یکی پس از دیگری مراکز را می گرفتند «الله اکبر» می گفتند و خدا را با عظمت یاد می کردند.
 
وی اولین تکبیر باشکوه در پیروزی انقلاب را زمانی دانست که امام خمینی(ره) در بهشت زهرا سخنرانی می کردند.
 
غفاری فر بااشاره به فرمایشات رهبری در چند روز گذشته بیان کرد: مسئولین و مردم بدانند همان خدای بزرگ (سال 57) هنوز هست و می شود باز دماغ آمریکا را به زمین مالید.
 
عضو هئیت علمی موسسه آموزش حوزوی امام رضا(ع) بابیان اینکه امشب هم مردم از بام ها خود این تکبیر را می گویند، خاطرنشان کرد: این تکبیر«الله اکبر» در این شب باعث می شود هویت ما را یادآوری کند و تکریم خدایی که این هدیه را به ما داده است باشد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری