کد خبر: 13457

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران با اشاره به مشکلات سینما تاکید کرد: مشکل اولی که داریم مشکل قصه و در مرحله دوم پرداخت است. برخی اوقات قصه‌های خوبی می‌بینیم اما در پایان متوجه می‌شویم که فیلمساز نتوانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند و بین زمین و هوا مانده است.

به گزارش قم خبر ، ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در گفت‌وگو با فارس درباره آثاری که تاکنون در سی و سومین جشنواره فیلم فجر دیده است اظهار داشت: قضیه فیلم دیدن ما کمی مشکل‌ساز است. من ده سالی عضو هیئت داوران خانه سینما بودم و برای داوری آثار یک ماه الی یک ماه و نیم وقت می‌گذاشتم و فیلمها را می‌دیدم.


وی با اشاره به مقوله جذب مخاطب در آثار سینمایی چندین سال اخیر تاکید کرد: شکل همه چیز تغییر پیدا کرده است. برخی اوقات قصه های خوبی میبینیم اما در پایان متوجه می‌شویم که فیلمساز نتوانسته با مخاطب ارتباط برقرار کند و بین زمین و هوا مانده است. چندین سال است که مشکل قصه داشتیم و به همین دلیل بین ۶۰ یا ۷۰ فیلمی که در طول سال ساخته می‌شود تنها ۳ یا ۴ فیلم قابل دیدن و بحث است.

بازیگر فیلم رخ دیوانه با اشاره به فضای امید در بین آثار سینما ادامه داد: امید تحت هر شرایطی وجود دارد و به دوره‌های قبل و جدید مدیریتی ارتباطی ندارد، درخت هم که می‌کاریم امید داریم که ثمره آن را مبینیم، امید از واجبات زندگی بشر است و همه امید داریم که همه چیز خوب باشد.

ثریا قاسمی در توصیه‌ای خطاب به جوانان سینما عنوان کرد: جوانان توجه داشته باشند که وارد عرصه بسیار سختی شده‌اند و اگر این عرصه را بشناسند با دقت بیشتری وارد خواهند شد. ورود به عرصه هنر از همه نوع آن مشکل است و خیلی چیزها به غیر از دانش و تجربه لازم است علاوه بر اینکه صبر را باید مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به گزیده‌کاری خود در عرصه سینما خاطرنشان کرد: علت گزیده کار کردن من در سینما به ضعف فیلمنامه و قصه بر می‌گردد و دیگر اینکه برای افرادی در سن ما کمتر قصه نوشته می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری