بیدار بودن تا پاسی از شب، واریز وجوه غیر قانونی، معطلی های چند ساعته درب دفتر مدیری که به جای ۸ صبح ۱۱ صبح بر سر کار حاضر می شود و بعد تر هم شنیدن داد و فریاد مسئولین امر که شما دانشجو نیستید و ما را اذیت می کنید تنها گوشه ای از مصائب دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی برای انتخاب واحد است!

به گزارش قم خبر، به نقل از رجانیوز، در حالی که در اکثر دانشگاه های معتبر دولتی انتخاب واحد با سیستمی به روز  به راحتی در حال انجام است اما  این مقوله در دانشگاه علامه  طباطبایی با دردسرهای عظیمی برای دانشجویان همراه است. این دانشگاه که از سیستمی بسیار قدیمی و منحصر به فرد! برای امور اموزشی استفاده می کند دانشجویان خود را برای گرفتن واحد بعضا مجبور به پرداخت وجه غیر قانونی میکنند و از سوی دیگر دانشجویان را مجبور به زیر پا گذاشتن کرامت خود میکنند تا با التماس از آنها حق بلافصل خود که انتخاب واحد های درسی است را بتوانند انجام دهند.

به دفعات مشاهده شده است که در هنگام انتخاب واحد سیستم از دانشجویان روزانه که طبق قانون باید کاملا رایگان تحصیل کنند درخواست اخذ وجه نموده است و در صورتی که وجه را همان لحظه واریز نکنید امکان انتخاب واحد را ندارید. این در حالی است که دانشجویان شبانه که با رتبه پایین تری وارد دانشگاه شده اند به راحتی انتخاب واحد کرده اند اما دانشجویان روزانه بلاتکلیف مانده و با واحدهایی که به سرعت توسط دانشجویان شبانه تکمیل می شوند روبرو می شوند.

از سوی دیگر بسیاری از دانشجویان روزانه برای آنکه بتوانند واحد های باقیمانده را اخذ نمایند اقدام به واریز وجه نموده اند با این امید که بتوانند با مراجعه به دانشگاه وجوه پرداختی خود را مسترد دارند. این درحالی است که دانشجویانی که امکان مراجعه به دانشگاه در فردای روز انتخاب واحد را داشته اند با در های بسته و غیبت مسئولین آموزش دانشگاه مواجه میگردند و در موارد دیگر که مسئولین حضور داشتند با برخوردهای نامناسب مسئولین و توهین های آنها مواجه میشوند. در انتها هم پس از شنیدن داد و فریاد ها و انواع اقسام  اهانت ها مجبور به ترک دفتر می شوند و از خیر گرفتن پولی که داده اند می گذرد.

این در حالی است که عده ای از دانشجویانی که به ناحق واحد زیادی به انها نرسیده برای گرفتن مابقی واحدها باید ملتمس مسئولین مربوطه شوند تا بلکه برای گرفتن چند واحد با آنها همکاری کنند. شنیدن عباراتی نظیر شما دانشجو نیستید، سر وقت کارتان را انجام نمی دهید، مدام در حال غر زدن هستید در این لحظات برای دانشجویان بی گناه امری کاملا طبیعی است.

مشکل تعجب آور دیگری که عده ای از دانشجویان با آن موجه شدند، این بود که در روز حذف اضافه، اجازه حذف نمودن دروس اخذ شده داده نمیشود و جای سوال است که به چه  عنوانی دانشجویان از این حق بدیهی محروم میشوند.

جای سوال است که آیا برتری داشتن دانشجویان شبانه بر روزانه چیزی جز  برتری پول بر علم است؟ یعنی آن کسی که برای رتبه خود زحمت کشیده باید رنج کشیده و اهانت بشنود اما کسی که با زحمت کمتر و پرداخت پول بیشتر وارد دانشگاه شده است باید به راحتی به همه واحد های مورد نظر خود برسد؟

آیا پس از محرز شدن اشتباه سیستم، دانشگاه وظیفه ای جز عذرخواهی از دانشجو دارد یا مسئولین وظیفه خود می دانند با اهانت به دانشجویان، آنها را مقصر عملکرد اشتباه  سیستم آموزشی خود نشان دهند؟

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری