کد خبر: 13409

مدیر عامل پست گفت: براساس سند راهبردی دوحه، تا چند سال آینده شاهد حذف پست نامه‌ها خواهیم بود و همین امر ضرورت توجه به شبکه‌های مختلف را نمایان می‌کند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، حسین مهری در جمع مدیران و معاونان حوزه فنی پست سراسر کشور با بیان اینکه امیدواریم سال ۹۴ شاهد افزایش ترافیک و درآمد شبکه پستی باشیم، اظهار کرد: اگر جهت‌گیری‌های درست و نوآوری در خدمات داشته و با توجه به پتانسیل خوب شبکه پستی، مطمئناً می‌توانیم شاهد روند صعودی جایگاه پست باشیم.


وی در ادامه به رویکرد کشورها در زمینه خصوصی‌سازی پست پرداخت و افزود: تبیین لزوم دولتی ماندن پست برای مسئولان حقوقی و دولتی با توجه به اینکه بیش از ۱۸۵ کشور، این بخش مهم ارتباطی را به صورت دولتی حفظ نموده‌اند بسیار مهم است زیرا توسعه خدمات ارتباطی پایه در نقاط کم برخوردار یا روستایی با خصوصی‌سازی پست دچار مشکل خواهد شد.

او قابلیت‌های پست را بسیار غنی و گسترده دانست و افزود: براساس سند راهبردی دوحه، تا چند سال آینده شاهد حذف پست نامه‌ها خواهیم بود و همین امر ضرورت توجه به شبکه‌های مختلف را نمایان می‌کند.

مدیرعامل پست توجه و توسعه شبکه‌های فیزیکی، الکترونیکی و مالی که هم به صورت یگانه و هم تلفیقی می‌تواند در دسترس مشتریان خرد و کلان قرار گیرد را از مهم‌ترین اولویت‌های پست در سال آینده برشمرد و گفت: در مجموع پست می‌تواند در این بخش‌ها ۷ سرویس ارایه دهد که هر کدام از آنها به تنهایی می‌تواند شبکه پست را به سمت پیشرفت و نوآوری رهنمون سازد.

مهری انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری‌های کشور را نیز در همین راستا دانست و اظهار داشت: امروزه ما به جای بازاریابی، نیازمند شناسایی بازارهای هدف هستیم، چرا که فرصت‌ها در کسری از ثانیه از دست می رود و از همین رو باید خیلی سریع به شناسایی نیازهای سازمان‌های دولتی و خصوصی پرداخته و خدمات آنها را احصا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت بحث کدگذاری و GNAF تاکید ورزید و گفت: با توجه به این که طبق قانون، متولی بروزرسانی نشانی‌ها و استانداردسازی آنها بر عهده پست است و باید هر چه سریع‌تر به تکمیل و راستی آزمایی اطلاعات بانک کدپستی بپردازیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری