کد خبر: 13400

مدیر دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تغییر لفظ آسان به سالم برای ازدواج باید صورت گیرد، گفت: منظور از آسان‌گیری در ازدواج بحث مال است نه انتخاب همسر.

به گزارش قم خبر ، بهمن بهمنی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با تسنیم در واکنش به صحبت اخیر خود مبنی بر اینکه «ازدواج آسان یک فریب است چراکه ازدواج کردن شروع یک کار دشوار است»، اظهار داشت: این موضوع را بنده مطرح کرده‌ام و معتقدم ممکن است افراد برای آسان گرفتن ازدواج حتی با یک معتاد یا یک فرد ناکارآمد ازدواج کنند بنابراین نباید موضوع ازدواج آسان را با مراسم آسان اشتباه گرفت.

وی با بیان اینکه در تمام خانواده‌ها باید ازدواج سالم مدنظر باشد، گفت: معمولاً در راستای آسان گرفتن مراسم ازدواج جوانان، لفظ ازدواج آسان مطرح می‌شود به این شکل که باید مراسم ازدواج از نظر مالی آسان گرفته شود نه انتخاب همسر.

بهمنی با اشاره به این‌که ازدواج آسان همیشه سالم نیست، افزود: باید به دنبال ازدواج سالم باشیم نه ازدواج آسان همچنین در خصوص مراسم ازدواج نباید تجملات مدنظر قرار گیرد چراکه این امر ابتدای شروع مشکلات را رقم می‌زند.

مدیردفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: ازدواج نباید بدون بررسی و به شکل سطحی صورت گیرد؛ درواقع باید بگویم سخت‌گیری ِمالی بسیار در بحث ازدواج درست نبوده و مشکل ساز می‌شود و این سخت‌گیری در انتخاب همسر را باید شاهد باشیم.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه لفظ «آسان» برای «مراسم آسان» باید به کارگرفته شود، اظهار داشت: آسان‌گیری در امور مالی باید صورت گیرد ولی در انتخاب همسر نباید به این شکل باشد. باید در بحث انتخاب همسر تحقیقات و بررسی‌های بسیاری به دلیل اینکه ازدواج یک پروسه مهمی است، انجام شود.

به گزارش تسنیم اظهارات مدیر دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده ورزش و جوانان در حالی است که مسئولان و مروجان ازدواج آسان همواره بر مسائل مالی در ازدواج تأکید داشته‌اند نه ازدواج با هر کسی و هر شرایطی.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری