کد خبر: 13375

مراسم استقبال از خانواده شهید "علی امینی" یکی از سه شهدای مدفون در دانشگاه آزاد اراک و در شهرک دانشگاهی امیر کبیر برگزار شد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، سردار مهدی صدیقی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در این مراسم، اظهار کرد: روزی که پیکر مطهر این شهید برای دفن به این محل انتقال داده شد ملت شریف استان مرکزی وی را همانند دسته‌گلی در آغوش گرفتند و حق مطلب را ادا کردند که امروز نیز تکرار همان روز باشکوه است.

وی ضمن خیرمقدم‌گویی به خانواده شهید علی امینی، اضافه کرد: شک نکنید که شهدا نظاره‌گر ما و اعمال ما هستند و امروز روح این شهید نیز همانند خانواده‌اش بسیار مشعوف و شاد باشد.

وی دفن شدن پیکر مطهر این شهید در این دانشگاه را مایه مباهات و افتخار مردم استان عنوان کرد و آنرا حکمت الهی دانست که مایه درس گرفتن و الگوگیری جوانان و دانشجویان است.

سردار صدیقی در ادامه سخنانش به ایام‌الله دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: امام راحل خورشید درخشانی بود که طینت پاک انسان‌ها را آگاه کرد و ظلم‌ستیزی و مجاهدت را به فرزندان این مرز و بوم آموخت.

وی گفت: امروز ندای اسلام در جهان طنین‌انداز شده و اسلام از برکت خون این شهدا زنده است.

به گزارش ایسنا،علیرضا نظام‌آبادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک نیز گفت: خدا را شاکریم که در زمانی زندگی می‌کنیم که به برکت افکار امام راحل و دلاورمردی‌های شهدا می‌توانیم با افتخار زندگی کنیم و با عزت به استقبال این شهید معزز بشتابیم.

وی ضمن گرامیداشت منزلت شهدا و خانواده‌های آنها، شهدا را همانند گنجی گرانبها عنوان کرد که والدین‌شان آن‌ها را با عشق تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.

وی افزود: شهدا نه ‌تنها برای خانواده‌های خود بلکه برای میهن عزیزمان نیز بزرگی، عزت واقعی و افتخار آفریدند و به جهانیان ثابت کردند ما ایرانی هستیم.

نظام‌آبادی با بیان اینکه شهدا آینده کشور ما را به خوبی رقم زدند، اظهار کرد: خواسته شهدا از ما این است که راهشان را با تلاش و کار درست ادامه داده و با عزت و افتخار فقط به بزرگی و پیشرفت ایران فکر کنیم.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم مادر شهید امینی خاطراتی از پسر شهیدش بیان کرد و در شرح عشق و علاقه وی به انقلاب و شهید شدن در راه خدا صفات ارزشمند او را برشمرد. همچنین، خواهرزاده‌ این شهید در رثای شهدا شعری را قرائت کرد.

براساس این گزارش، در سال ۱۳۸۴ پیکرهای سه شهید گمنام با حضورگسترده دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اراک در این دانشگاه تشیع و به خاک سپرده شدند.

هویت این شهید بعد از گذشت ۹ سال از تدفین پیکر او توسط آزمایش DNA از نمونه استخوانی وی شناسایی شد.

«علی امینی» فرزند «بمانعلی»، متولد اول فرودین سال ۱۳۵۱ استان اصفهان است که از خوراسگان با عضویت بسیجی از لشکر ۱۴ امام حسین(ع) به جبهه‌های جنگ اعزام و در روز ۱۹ تیرماه سال ۱۳۶۷ به عنوان شهید مفقود اعلام شد. پنجم آبانماه ۱۳۸۴ پیکر مطهرش توسط کمیته تفحص جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در جزیره فاو کشف شد.

پیکر مطهر این شهید ۱۶ ساله پس از گذشت ۱۷ سال از شهادتش در روز۱۰ اسفند ماه سال ۱۳۸۴ طی مراسمی باشکوه و با حضورگسترده مسئولین استان، جامعه دانشگاهی و اقشار مختلف مردم اراک در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک به عنوان شهید گمنام تشییع و به خاک سپرده شده بود و هویت او بعد از گذشت ۲۶ سال از شهادتش و گذشت ۹ سال از تدفینش شناسایی شد.

دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه صدا و سیما، دانشگاه پیام نور تهران و دانشگاه علوم پزشکی همدان پیش‌تر شاهد شناسایی شهدای گمنام مدفون شده بودند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری