کد خبر: 13372

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب قم :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم بزرگترین مسئله کشور را کمبود آب عنوان کرد و صرفه جویی و پرهیز از اسراف را راهکار عبور از این بحران دانست.

عبدالحمید توکلی‌بینا در گفت و گو با قم خبر،  با اشاره به آیاتی از قرآن در خصوص قداست آب اظهار داشت: با وجود تأکیداتی که در این آیات شده است متأسفانه آن‌گونه که شایسته است به آب به عنوان مایع حیاتی توجه نکرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه باید با استفاده صحیح از آب قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم، گفت: کاهش نزولات آسمانی و گرم شدن هوا موجب کمبود شدید آب در سراسر کشور به ویژه استان قم شده است.

توکلی بینا نخستین و بزرگ‌ترین مسئله کشور را موضوع آب عنوان کرد و افزود: استان قم حدود 11 سال است که با خشکسالی مواجه شده که این امر مشکلات تأمین آب را دوچندان کرده است.

وی صرفه‌جویی و پرهیز از اسراف را راهکار گذر از این بحران سخت دانست و تأکید کرد: با وجود اینکه به همت مسئولان کشور آب از فرسنگ‌ها دورتر با سختی‌ها و مشقت‌های فراوانی به قم رسیده است اما همچنان نگرانی‌ها برای تأمین آب وجود دارد.

توکلی‌بینا بر ضرورت استفاده درست از آب تأکید کرد و خاطرنشان کرد: استفاده درست از آب و پرهیز از مصارف غیرضروری شکر گذاری عملی از خداوند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری