کد خبر: 13335

محمد احسانی مدیر جدید شبکه یک سیما به کاخ جشنواره در مرکز همایش های برج میلاد آمد.

به گزارش قم خبر به نقل از مهر، احسانی در جمع خبرنگاران درباره تغییر سیاستهای شبکه یک گفت: تعدادی سیاست کلی وجود دارد که در تعریف شبکه هست اما برخی موارد به ذوق و سلیقه مدیران بر میگردد. ما سعی کردیم با پایبندی بر سیاستهای کلی سازمان، معاونت و شبکه تحولاتی را شامل طرحها و کارهای جدید از ابتدای سال ۹۴ یعنی از نوروز اعمال کنیم.


وی ادامه داد: یک ماه پیش رو نیز به بررسی طرحها و عوامل سازنده میگذرد. از خدا میخواهم که انشاءالله کمک کند تا مشکلاتی که وجود دارد مرتفع شود تا بتوانیم کارهای خوبی انجام دهیم.

معاون سابق نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی درباره بازتاب مشکلات اجتماع در فیلمهای این دوره از جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: بسیاری از مشکلات و دغدغه ها در این فیلم مطرح شده است. به نظر من اگر مجموعه فیلم ها را نگاه کنید به تعداد بسیار زیادی از مضامین بر میخوریم که با این موضوعات مرتبط است اما هر کسی بنا به سلیقه خودش به بخشی از این اتفاقات میپردازد و آنها را کم و زیاد میکند. این موضوع با گفتگوی بین سیاست گذاران و فیلمسازان حل خواهد شد.

مدیر شبکه یک درباره برنامه های نوروزی توضیح داد: هم سریال خواهیم داشت و هم برنامه های ترکیبی را برای پخش در نظر گرفته ایم. تعدادی از اثر مستند هم روی آنتن خواهد رفت. بخشی از مراحل آماده سازی این آثار به پایان رسیده است. مثلا مجموعه مستند ما با نام «ایرانگرد» به پایان تولید خود رسیده است و سریال آقای فخیم زاده آخرین مراحل تولید را پشت سر می گذارد. کارهای ترکیبی مان هم همینطور.

احسانی در پاسخ به اینکه آیا مجبور شده اید سریال «قورباغه و قناوری» را به جای سریال سیروس مقدم برای نوروز انتخاب کنید گفت: تعداد قسمت های کار آقای مقدم بیشتر از ۱۳ قسمت بود و تصیمیم بر این شد که کار آقای فخیم زاده را پخش کنیم.

وی درباره حذف گروههای معارف از شبکه های سیما توضیح داد: خیر، چنین چیزی نیست و گروهی حذف نمی شود فعلا بحث چابک سازی در سازمان صدا و سیما مطرح شده است و شبکه یک به عنوان شبکه ملی تمام گروههای موضوعی خود را خواهد داشت. منتهی با تقسیم کار جدیدی فعالیت های سابق را انجام خواهیم داد اما هزینه ها را کاهش و سرعت را افزایش می دهیم. اسامی برخی گروهها نیز تغییر می کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری