کد خبر: 13242

مدیرعامل ‌مدیریت پسماند شهرداری قم:

مدیرعامل ‌مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: در حال حاضر روزانه 110 میلیون تومان و در سال بیش از 40 میلیارد تومان هزینه جمع آوری و رفت و روب زباله در استان است که با فرهنگ سازی ها می توان این آمار را تا حد زیادی کاهش داد.

 رضا بامداد اصل در گفت‌وگو با خبرنگار قم خبر،  با اشاره به اهمیت احداث کارخانه تفکیک رباله اظهار داشت: این کارخانه با استفاده از روش‌های علمی، کار تفکیک رباله را برای آسان سازی بازیافت انجام می دهد.

مدیرعامل سارمان مدیریت پسماند شهرداری قم افزود: بر اساس برنامه ریزی ها قرار داد ساخت این کارخانه 15 ماه بود که از اردیبهشت 92 ابلاغ شد و بر اساس زمان بندی انجام شده باید این کارخانه در آبان ماه به بهره برداری می رسید که عدم تامین اعتبارات و سهم دولت مانع تحقق این کار شد.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 110 میلیون تومان و در سال بیش از 40 میلیارد تومان هزینه جمع آوری و رفت و روب زباله در استان است که با فرهنگ سازی ها می توان این آمار را تا حد زیادی کاهش داد.
 
بامداد اصل با اشاره به طرح جمع آوری یک شب درزمیان زباله در قم تصریح کرد: این طرح پس انجام مطالعات زیاد از بهمن ماه در پردیسان آغاز می شود زیرا مردم ساکن در پردیسان را اقشار شاغل تشکیل می دهند و بر همین اساس فرهنگ سازی در آنجا راحت تر است.
 
مدیرعامل سارمان مدیریت پسماند شهرداری قم عنوان کرد: قانون مدیریت پسماند یکی از مصوبات مهم مجلس شورای اسلامی است  اما سال ها است که ای کار فراموش شده است و حل این معضل نیازمند مشارکت عمومی است.

وی با اشاره به انجام فعالیت های فرهنگی خاطرنشان کرد: توزیع بروشورهای فرهنگی سبب می شود تا کارهای فرهنگ سازی در قم انجام شود.

 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری