کد خبر: 13215

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان خط قرمزها را رعایت کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، حسین مظفر در مراسم گرامیداشت دهه فجر که سه شنبه شب در مسجد چهارمردان استان قم برگزار شد، اظهار کرد: در اوج حاکمیت دو تفکر کمونیسم و لیبرالیسم که هر کدام بر بخشی از دنیا سیطره داشتند و همانند دو لبه قیچی به دنبال قطع رشته‌های دین بودند، انقلاب اسلامی با نام دین، اخلاق و خدا به تحقق پیوست.

وی با بیان اینکه حاکمیت‌های مذکور دین را به حاشیه کشانده بودند، تصریح کرد: همه تحلیل‌گران و نظریه‌پردازان با انقلاب اسلامی در شگفتی و حیرت قرار داده شدند زیرا مردم ایران با دستان خالی در مقابل رژیم شاهنشاهی مقاومت کردند و به پیروزی رسیدند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: کسی باور نمی‌کرد انقلاب اسلامی تحقق پیدا کند و این انقلاب برای مردم دستاورد بسیاری داشت و مردم را به نعمت‌های بسیار رساند که در دوران شاهنشاهی از داشتن آن‌ها محروم بودند.

وی بیان کرد: مسئولان کشورهای خارجی قبل از انقلاب از ایران به عنوان یکی از سربازان استکبار جهانی یاد می‌کردند و نسبت به بسیاری از حقوق ملت بی‌تفاوت بودند.

مظفر تحقق انقلاب اسلامی را در اوج ناباوری دشمنان دانست و اظهار کرد: دشمن هرگز پیش بینی نمی‌کرد که یک فرد پیشکسوت بتواند ملت را همانند آتشفشانی بکند که زمین شاه را به لرزه در آورد اما این انقلاب به نام معنویت و با رهبری مرجعیت اتفاق افتاد.

وی با تاکید بر اینکه شجره انقلاب امروز به برکت مولفه‌های خاصی در نظام بین‌المللی جایگاه خود را باز کرده است، گفت: دشمنان اسلام آمریکایی را مطرح کردند اما این موضوع به خوبی برای همگان بارز بود که از روزهای آغازین انقلاب میان ماهیت این انقلاب و سخنان دشمن تفاوت‌های بسیاری وجود داشته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز کرد: تاسیس نظام اسلامی دستاوردی برای مردم بوده است؛ اسلامی بودن بعد دین و اعتقاد ایران اسلامی را مطرح می‌کند اما جمهوری بودن جایگاه مردم و مورد تایید بودن این حکومت را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه حکومت اسلامی باید دارای شاخصه‌های خاصی باشد عنوان کرد:‌ مردم به میزانی اعتبار دارند که ایران را در بخش‌های مختلف جهانی به اثبات رسانده‌اند زیرا اسلامیت و جمهوریت ایران اسلامی به یکدیگر وابسته است و با تکمیل بودن این دو معیار مردم نیز اعمالشان مقبول خواهد شد.

وی ادامه داد: اسلامیت می‌تواند به کشور سمت و سو بدهد و این برای کشور ایران یک دستاورد حائز اهمیت است و نظامی که به ولایت تکیه کرده است در عرصه‌های مختلف پیروز خواهد بود زیرا رسالت رسول خداوند و ائمه اطهار (ع) نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

مظفر از برخی جریان‌های تاریخی مرتبط با اسلام یاد کرد و گفت: این انقلاب با رهبری امام و حرکت‌های مردم کشور را به سمت عدالت پیش برد و امروزه فرمان ولی فقیه در راس امور سیاسی قرار دارد زیرا فرمان ایشان فرمان امام زمان (عج) خواهد بود و مردم نیز به خوبی نسبت به این موضوع آگاهی دارند.

وی یکی از علت‌های فداکاری‌های مردم در این نظام را ولایی بودن حکومت برشمرد و با تاکید بر اینکه در امکانات و اختیارات محدوده‌ای برای رهبری وجود ندارد، افزود: امام خمینی (ره) بی‌بدیل بود اما ولایت فقیه در امام خلاصه نمی‌شود و هر فردی که در این جایگاه قرار گیرد فرمانش همانند فرمان ائمه اطهار (ع) خواهد بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آمیختگی دین و سیاست را یکی دیگر از دستاوردهای ایران اسلامی خواند و گفت: بسیاری از افراد به دنبال این بودند که این دو معیار را از یکدیگر جدا کنند اما موفق نشدند زیرا در جوهره این دو معیار موضوع‌های مشترکی وجود دارد و سیاست‌مداری باید با اخلاق و ارزش‌ها همراه شود و اسلام نیز جز این اجازه نمی‌دهد.

وی سیاست‌های توأم با بداخلاقی را دستاوردهای برخی از سیاستمداران غربی خواند و عنوان کرد: اسلام دین اخلاق و معنویت است به همین علت بسیاری از معیارهای قرمز را برای ما مشخص کرده است و امروز باید به دنبال حفظ دستاوردها باشیم.

مظفر با تاکید بر اینکه این نظام الهی در حوادث جهانی حرکت پر شوری خواهد داشت، مطرح کرد: اینکه در محافل دنیا شیاطین ایران را تحریم می‌کنند نشانه اقتدار ماست زیرا اگر توانایی نداشتیم که کاری به ما نداشتند و امروزه ایران است که توانسته آمریکا را به این میزان ضعیف کند.

وی متذکر شد: ایران به برکت انقلاب به نقطه درخشانی در جغرافیای عالم و محلی برای گردهم‌آوری مستضعفان جهان تبدیل شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماهیت ما و دشمن بسیار متفاوت است و مردم نیازی به بمب هسته‌ای ندارند، گفت: این مردم با روحیه شهادت طلبی خود معادلات جهانی را برهم زده‌اند، به خنده‌های دشمن نیز نباید نگاه داشته باشیم، ملت باید قله‌های سرافرازی را طی کرده و بر داشته‌های خود تکیه کند.

وی ارزش‌ها را وابسته به تبعیت از رهبری دانست و مطرح کرد: انسجام ملت به تبعیت از ولایت فقیه بستگی دارد و ارزش‌های انقلاب باید خط قرمزهایی باشد که عبور از آن‌ها ندامت به وجود خواهد آورد.

وی با بیان اینکه ملتی که از سکوی ارز‌ش‌های خود عبور کند با هر بادی تکان خواهد خورد، بیان کرد: باید توجه بیشتری به رهبر خود و سختی‌هایی که به ایشان تحمیل می‌شود، داشته باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروزه دوران سختی را سپری می‌کنیم زیرا شیاطین دنیا علیه ما هستند و برای نابودی انقلاب اسلامی بسیج شده‌اند در صورتی که نظامی اسلامی به دست ما سپرده شده است و باید بر اساس قرآن و آموزه‌های اهل بیت (ع) در راستای ترویج آموزه‌های انقلاب اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی از کمک‌های خداوند در انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: نباید نسبت به راه خود ناامید شویم؛ امروزه باید قدرشناس انقلاب اسلام و شهدای هشت سال دفاع مقدس باشیم و پای آرمان‌های خود ایستادگی کنیم.

مظفر خاطرنشان کرد: مسئولان از متن این ملت هستند، اما باید توجه داشته باشند که ما با آرمان‌های شهدا پیوند بسته‌ایم و خط قرمز‌ها را باید رعایت کنند تا بتوانیم دستاوردهایی که در عرصه‌های مختلف به دست آمده است را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که از ما باج بگیرند اما ما این کار را انجام نخواهیم داد، اضافه کرد: با توکل به خداوند وعده پیروزی اسلام در برابر کفر محقق خواهد شد.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری