کد خبر: 13172

هنرمند قمی در گفت و گو با قم خبر:

هنرمند قمی گفت: متاسفانه چند سالی است که رویکردی در قم حاکم شده که نسبت به تئاتر توجهی نمی کنند و در این شهر کسی ارزش هنر و کار فرهنگی را درک نمی کند.

به گزارش قم خبر، «کوروش زارعی» بازیگر سینما و تئاتر و تلوزیون و کارگردان تئاتر قمی که نزدیک به دو دهه در این عرصه ها فعالیت کرده است بابیان اینکه تئاتر متولی ندارد و مسئولان فرهنگی استان در اردیبهشت تئاتر و جشنواره تئاتر حضور پیدا نمی کنند و اصلا تئاتر برای کسی مهم نیست.
 
وی بابیان اینکه تئاتر خیلی بیشتر از منبر می تواند بر روی مردم تاثیر بگذارد، افزود: ئتاتر یک ابراز قوی فرهنگی است که می تواند تاثیر گذار باشد ، و می تواند از صلاح برنده تر باشد و از اهل بیت(ع) و قرآن و جمهوری اسلامی ایران دفاع کند.
 
این هنرمند قمی بااشاره به وضعیت تئاتر در قم گفت: ئتاتر در قم نمی خواهند رشد کند البته در چند سال اخیر حرکت های صورت گرفته اما این حرکت ها اساسی، بنیادی، درست و حسابی نیست در واقع باید برای تئاتر در قم  کار زیر بنایی انجام دهیم، اجرای عمومی داشته باشیم، البته تا پای تئاتر به میان می آید پول نیست.
 
به گفته زارعی ما در قم هنرمندان تحصیل کرده و بزرگی داریم، هنرمندانی که همه ایران سر تعظیم در برابرشان فرود می آورند، البته خیلی از آن ها به خاطر بی مهری ها از قم رفته اند.
 
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه چند سالی است که رویکردی در قم حاکم شده که نسبت به تئاتر توجهی نمی کنند در 7 و 8 سال پیش کنگ یک سالن تئاتر به نام تالار مرکزی تئاتر شهر در انتهای خاک فرج زده شد اما هنوز آماده نیست و به نظر می رسد تا ده سال دیگر هم آماده نشود.
 
مردم قم عاشق تئاترهستند
 
به گفته این هنرمند قمی مردم تفریحی جزء تئاتر و سینما ندارند و مردم قم عاشق تئاترهستند، مخصوصا تئاترهای آیینی که اگر در کل 12 ماه از سال در قم تئاتر گذاشته شود مردم استقبال می کنند.
 
 وی بااشاره به علت این بی توجهی مسئولان قمی نسبت به تئاتر گفت: آدم ها در جای خودشان نسیتند و تصمیم درستی نمی گیرند این ها همه درد است بارها این حرف ها را زده ایم اما گوش شنوایی نیست و ما هم کار تئاتر در قم را رها کرده ایم و در تهران مشغول کار کردن حرفه ای هستیم و هنرمند وقتی احساس کند که حرمتش را حفظ نمی کنند و ارزش کارش را نمی دانند آن محل را ترک می کند و هنرمند هر جا رود در صدرنشیند و ما هم رفتیم جایی که ارزش کار هنری را می دانند زیرا در قم کسی ارزش هنر و کار فرهنگی را درک نمی کند و با وجود اینکه دستگاه های فرهنگی زیادی در قم دایر است اما هیچ اتفاق فرهنگی و هنری تاثیرگذاری در این شهرشکل نمی گیرد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری