کد خبر: 13163

در حالیکه قرار بود وضعیت پرونده خصوصی‌سازی ایرانسل تا پایان پاییز مشخص شود با اظهارات عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ و بازگشایی پرونده جدید تخلف، خصوصی سازی این اپراتور وارد دور جدیدی از تأخیرها شد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، براساس قانون ۲۱ درصد از سهام شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل می‌بایست از طریق بورس عرضه می‌شد؛ دولت نیز مهلت شش ماهه‌ای را تا پایان پاییز امسال برای بررسی شرایط واگذاری این اپراتور در بورس در نظر گرفت.


اما این مدت طی شد و اطلاعاتی از روند واگذاری این اپراتور به بیرون درز نکرد و در حالیکه از سوی ایرانسل شنیده می‌شد که مدارک لازم جهت بررسی به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال شده است اما رگولاتوری حاضر به ارائه پاسخ در این زمینه و حتی تأیید چنین موضوعی نشد.

حال با گذشت نزدیک به دو ماه از پایان مهلت این اپراتور برای ارائه مدارک بورسی شدن، خبرهای جدیدی به بیرون درز کرده است.

روز گذشته عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس گفت: "با شکایت تعدادی از شرکت‌ها از ایرانسل مبنی بر اینکه اپراتور دوم به صورت مجزا اقدام به فروش سهام کرده که قطعا این اقدام غیرقانونی است، جلسه‌ای با حضور مدیران شرکت ایرانسل، مسئولان سازمان بورس و شاکیان در کمیسیون اصل ۹۰ برگزار شد.

مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل یک شرکت سهامی خاص است، ابراز کرد: براساس قانون، این شرکت باید سهام خود را از طریق بورس به متقاضیان واگذار کند اما براساس ادعای شاکیان، شرکت ایرانسل خود به صورت مجزا اقدام به فروش سهام کرده که قطعا این اقدام غیرقانونی است.

وی همچنین گفت: این کمیسیون به صورت جدی تمام مسائل مربوطه را پیگیری و در زمان مناسب نتیجه نهایی را اعلام می‌کند."

چندی از انتشار این خبر نگذشت که ایرانسل از طریق پیامکی که گویا مخاطب آن اصحاب رسانه بودند، گفت: "تا به حال ایرانسل هیچ سهامی را نه در بورس و نه در خارج از بورس واگذار نکرده است و اصولا موضوع واگذاری سهام در خارج بورس موضوعیت ندارد و مطرح نشده است. همچنین در جلسه‌ای با موضوع اشاره شده در خبر هم، هیچکس از ایرانسل حضور نداشته است."

وزیر ارتباطات هم دقیقا روز گذشته درباره برنامه واگذاری سهام این شرکت گفته بود که ورود به بورس نیازمند مجموعه اقدامات و پیش‌نیازهایی است و این شرکت در حال انجام اقدامات لازم برای واگذاری سهام در بورس است.

ادعای چنین موضوعی از طریق برخی شاکیان و متهم کردن ایرانسل به تخلف اقتصادی، قطعا پرونده خصوصی‌سازی این اپراتور را با کندی بیش از پیش مواجه می‌کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری