کد خبر: 13105

مشاور استاندار قم در امور زنان:

مشاور استاندار قم در امور زنان گفت: زنان نقش آماده کردن جامعه برای اتصال انقلاب اسلامی به ظهور حضرت حجت (عج) رادارند.

معصومه ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به نقش زنان از دوران پیروزی انقلاب اسلامی تا دفاع مقدس اظهار داشت: نقش زنان در دوره آخرالزمان هم نقش تبشیری است و هم نقش انذاری ازاین‌جهت که هم بشارت داده‌شده‌اند و هم انذار شده‌اند.

وی افزود: بنا بر آیه 105 سوره انبیا خداوند تبارک‌وتعالی وعده داده‌اند به این‌که صالحان وارثان زمین می‌شوند و چه‌بسا نقش‌آفرینی زنان در دستیابی به این مهم در وجوه مختلف گسترده‌تر از مردان است زیرا که آنان نقش‌آفرینی ویژه‌ای در پرورش نسل دارند.

ظهیری با اشاره به این‌که زنان خود به‌عنوان نیمی از پیکره جامعه عهده‌دار تعلیم و تربیت همه پیکره جامعه حتی مردان هستند، تصریح کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد بوده‌ایم که زنان توانسته‌اند به بهترین وجه نقش خود را در سمت دادن جامعه به سمت انگیزه سازی برای موفقیت در میدان‌های بزرگ پیکار و جهاد درراه خدا سوق دهند.

استاد جامعه الزهرا(س) گفت: اما در بخش دیگری از روایت‌ها شاهد انذار در آخر الزمان هستیم به این معنا که زنان در آخر الزمان باید انذار شوند چراکه مسیر خود ‌به صورت اشتباه طی می‌کنند و از مسیر اصلی خارج می‌شوند.

وی افزود: هم‌اکنون هم می‌بینیم که زنان چطور لعبت دست بیگانگان شده‌اند و دشمنان حتی اجازه نفوذ و فهم  سطحی زنان به بخش‌های مهم جامعه را نمی‌دهند و تنها از آن‌ها به‌عنوان کالایی برای سرگرمی‌های خود و بازیچه‌ای برای بازی‌های سیاسی و ضد دینی خود استفاده می‌کنند.

کارشناس امور زنان با تکیه‌بر موفقیت‌ها و پیشرفت‌های زنان در عرصه‌های فرهنگی در دوران انقلاب اسلامی و سال‌های جنگ تحمیلی گفت: به انحراف کشاندن زنان مساوی با به انحراف کشاندن خانواده‌هاست و همان‌گونه که تاریخ به‌روشنی نشان می‌دهد نمی‌توان نقش بی‌بدیل زنان برای آماده‌سازی جامعه انقلابی ایران را برای ظهور نادیده گرفت.

استاد جامعه الزهرا(س) با اشاره به این‌که امور زنان بسیار حساس و پیچیده است تصریح کرد: زنان باید به فعالیت‌های فرهنگی درزمینه های مختلف رو بیاورند و با تقویت روحیه فرهنگی و مبانی دینی خود بتوانند جامعه را اصلاح کنند چراکه هرگاه در جامعه‌ای زنان اصلاح و قوی شوند جامعه از خطرات خصوصی خطرات فرهنگی و دینی مصون می‌ماند و واکسینه می‌شود.

ظهیری تصریح کرد: باید در تمام فضاهایی که در جامعه برای زنان میسر است نقش‌آفرینی کنند و خود را که آماده کردن خودشان آماده کردن جامعه است برای ظهور حضرت حجت آماده کنند تا انقلاب اسلامی ایران را به بستری محکم و جایگاهی برای ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) تبدیل کنند.

وی با تأکید بر این‌که ضمانت نسل آینده انقلاب اسلامی ایران حتما بر عهده زنان است افزود: برای این‌که جامعه اسلامی و انقلابی ایران همچنان محکم بماند و هیچ محلی برای دست‌اندازی بیگانگان و رخنه‌ای برای چنگ‌اندازی دشمنان و مستبدان نداشته باشد باید زنان جامعه خود را برای اولا مقابله با تهدیدات و خطرهای آخر الزمان و بعد هم استحکام اعتقادات و اخلاقیات آماده کنیم تا جامعه برای دوران حکومت مهدوی آماده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری