کد خبر: 13089

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از نصب و دایری یک میلیون شماره تلفن ثابت در کشور تا پایان سال خبر داد و گفت: تلفن ثابت به ۳۷ هزار روستا می رود.

به گزارش قم خبر، کاظم ابراهیمی در گفتگو با مهر، برنامه های مخابرات برای توسعه تلفن ثابت و همراه در کشور را تا پایان سال تشریح کرد و گفت: تا پایان امسال یک میلیون شماره تلفن ثابت در کشور دایر می شود که از این میزان تاکنون ۵۲۰ هزار شماره راه اندازی شده و تا پایان سال نیز مابقی این هدف محقق خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه مخابرات در سال ۹۳ برای پوشش تلفن ثابت در ۱۲ هزار روستا گفت: براساس دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۵ هزار روستای دیگر به این برنامه ریزی افزوده شده که تا پایان سال ۳۷ هزار روستا تحت پوشش تلفن ثابت قرار می گیرد و فقط روستاهای فاقد سکنه و یا روستاهایی که تنها در برخی فصول سال سکنه دارند بدون تلفن می مانند که برای آنها هم سال آینده برنامه ریزی خواهد شد.

اختلالات موبایلی به زودی برطرف می شود

ابراهیمی به رشد و ضریب نفوذ تلفن ثابت و همراه در کشور اشاره کرد و افزود: در آینده نزدیک اقدام به واگذاری بسته های ثابت همراه و دیتا خواهیم کرد تا مشترکان با استفاده از آنها امکان استفاده به موقع آسان و ارزان ارتباطی را داشته باشند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد اختلالات ایجاد شده در تلفن همراه به دلیل ارتقای شبکه موبایل از نسل دوم به نسل سوم و چهارم به مهر گفت: با تلاش شبانه روزی مسئولان فنی در آینده نزدیک، مشکلات موجود در شهرهای بزرگ از جمله تهران پایان می یابد و مردم از یک سرویس پایدار استفاده خواهند کرد.

اینترنت موبایل افسار گسیخته نیست

وی با تاکید براینکه با فعال شدن نسل سوم موبایل، امکانات لازم برای تامین پهنای باند مورد نیاز فراهم می شود، ادامه داد: موبایل نسل سوم اینترنت افسار گسیخته نیست بلکه موبایلی با تکنولوژی پیشرفته است که می تواند بستر مناسبی برای تامین نیازهای کاربران به شمار رود.

ابراهیمی از سرمایه گذاری ۴ هزار میلیارد تومانی برای توسعه ۳G خبر داد و گفت: با توسعه این شبکه، باید امکان بهره برداری برای تمامی مشاغل ایجاد شود تا این سرمایه گذاری سودمند و هدفمند باشد.

مشترکان مراقب سوء استفاده از نرم افزارهای خارجی موبایلی باشند

وی با اشاره به افزایش استفاده از نرم افزارها و برنامه های کاربردی بر روی گوشی های تلفن همراه به مشترکان هشدار داد که هیچ خدماتی از سوی هیچ مرکزی بدون هدف، رایگان نخواهد بود بنابراین مشترکان باید مراقب سوء استفاده ها در این ارتباط باشند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست نظرات خود را درباره محدودیت و یا نحوه استفاده از این نرم اقزارها و اپلیکیشن های موبایلی اعلام کند و نرم افزارهای جایگزین داخلی برای آن درنظر بگیرد.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری