کد خبر: 13069

عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با قم خبر:

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه علمیه عراق در زمان حکومت پهلوی مرکز تشیع بود اما به واسطه وجود حرم حضرت معصومه (س) در این شهر، قم مرکز جهان تشیع شد.

آیت الله حسن ممدوحی در گفت‌و‌گو با خبرنگارقم خبر، با اشاره به فرارسیدن رحلت حضرت معصومه (س) اظهار داشت: حضرت معصومه (س) فرزند بلافضل امام موسی کاظم (ع) و خواهر امام رضا (ع) هستند، حضرت معصومه (س) دارای کمالات بسیاری بودند و این منت خداوند بر سر ما بوده که این بانوی پرهیزگار را برای ما فرستادند که بزرگ‌ترین نعمت برای ما شیعیان است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: وجود با برکت حضرت معصومه (س) برای ما بسیار حائز اهمیت است و باید قدردان این نعمت باشیم و در مراسم‌هایی که برای این بانوی پاکدامن برگزار می‌شود شرکت کرده و به زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (ع) برویم.
 
آیت الله ممدوحی با اشاره به اهمیت زیارت حضرت معصومه (س) بیان کرد: کریمه اهل بیت (ع) دارای خیر و برکت است و باید زیارت ایشان را با اخلاص خواند وکسانی که به ایشان متوسل می‌شوند به اجر و پاداش می‌رسندچون کریمه اهل بیت (ع) از جایگاه معنوی بالایی برخوردار هستند.
 
استاد حوزه علمیه عنوان کرد: شهر مقدس قم از نظر نظام طبیعی مرکز خشک و گرمی است و آب آن هم شور است اما جز مهم‌ترین شهرهای کشور است که علت آن هم حضور بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به آثار و برکات حضرت معصومه (س) برای شهر مقدس قم تصریح کرد: حوزه علمیه عراق در زمان حکومت پهلوی مرکز تشیع بود اما به واسطه وجود حرم حضرت معصومه (س) در این شهر، قم مرکز جهان تشیع شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری