کد خبر: 12973

قم خبر گزارش می دهد:

غافلم از اینکه عاشق تو باید خطا نکند و دلش با عملش یکی باشد و تنها این روایت" اعمال ما در دوشنبه و پنج شنبه به رؤیت امام زمان(عج) می رسد." مرا کمی به خودم آورد، وقتی فکر می کنم که تو در هفته دو بار اعمال مرا نظاره می کنی دیگر رویی برای گناه کردن ندارم.

به گزارش قم خبر، آقا جان بچه هایمان برزگ، جوان هایمان پیر شده اند و میانه سال هایمان پیر و پیرهایمان دار فانی را وداع گفتند و همه به امید و انتظار آمدنت بودند."اما افسوس که در حسرت بهار نشستم نیامدی، در خیمه گاه غربت و تنهایی فراق، رنجور و بی قرار نشستم نیامدی، در غم سرای خلوت دل بی تو ای عزیز، با چشم اشکبار نشستم نیامدی"

 
از رویت خجل هستم و عاشق تو اما با گناهان ریز و درشتم چه کنم و آن طور که شعار گوید "عاشق که شدی خطا نباید بکنی، حتی به خودت جفا نباید بکنی، حالا که شدی چشم به راه مهدی (عج)، جز بر فرجش دعا نباید بکنی."
 
اما غافلم از اینکه عاشق تو باید خطا نکند و دلش با عملش یکی باشد و تنها این روایت" اعمال ما در دوشنبه و پنج شنبه به رؤیت امام زمان(عج) می رسد." مرا کمی به خودم آورد، وقتی فکر می کنم که تو در هفته دو بار اعمال مرا نظاره می کنی دیگر رویی برای گناه کردن ندارم.
 
در سوره‌ی یس آیه 12 خداوند عزوجل می فرماید: "و همه چیز را در امام آشکار کننده ای برشمردیم" هم چنین احادیث و روایاتی از اهل بیت(ع) داریم که بیان می دارند: اعمال و کردارهای ما هر پنج شنبه شب بر پیامبر(ص) عرضه می گردد. و هم چنین این اعمال در دوشنبه و پنج شنبه به رؤیت امام زمان(عج) می رسد.
 
ناراحتی و خوشحالی حضرت مهدی (عج) از اعمالمان اثر وضعی در زندگی ما دارد
 
در این میان برای جویا شدن از این روایت با معاون تهذیب مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه استان قم گفت و گو کردیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین علی صدوقی گفت: روایات داریم تمام گزارشات اعمال، رفتار، نیات، موضوعات ریز و درشت ما در روزهای دوشنبه و پنجشنبه به دست امام زمان(عج) می رسد و ناراحتی و خوشحالی آن حضرت از اعمال ما اثر وضعی در زندگی ما دارد.
 
وی معتقد است: مهدویت یعنی اعتقاد راسخ به امام حی و زنده و این معرفت باید طوری باشد که باور کنیم نسبت ما با امام زمان(عج)اطاعت پذیری و نسبت امام زمان (عج) با ما راهبری است.
 
رضایت خدا از ما مبتنی بر رضایت امام زمان(عج) است
 
به گفته معاون تهذیب مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه استان قم زندگی مهدوی را جریانی هدفمند در زندگی و تلاش برای قرار گرفتن در مسیرهدایت، مبتنی بر رضایت ولی خدا دانست و گفت: عبادت، دعا، نمازو حتی رابطه اختصاصی ما با خدا باید مبتنی بر رضایت خدا باشد که این رضایت بر اساس رضایت نماینده خدا یعنی امام زمان(عج) عنایت پیدا می کند.
 
صدوقی بااشاره به خلقت واسطه هایی بین خداوند و سایر انسان ها،عنوان کرد: خداوند افرادی را به صورت ویژه آفریده و تربیت کرده است که منویات خدا را به ما انسان ها برسانند و آنان باتوجه به حوادثی که براساس زمان برای ما رخ می دهد مراقب و نظارت بر اعمال ما داشته باشند.
 
وی بااشاره به روایت موجود در این زمینه بیان کرد: در روایت داریم که هر زمانی(امام زمان آن عصر) اراده کنند می تواند از وضعیت فعلی و اعمال ما اصلاع پیداکند.
 
امام صادق(ع)می فرماید:«هر کس بخواهد از یاران قائم(ع)باشد، باید منتظر باشد و با پرهیزکاری و خوی های پسندیده عمل کند و اوست منتظر; پس هر گاه بمیرد و قائم پس از مردنش بپاخیزد، پاداش او مثل کسی است که دوران حکومت آن حضرت را درک کرده باشد.»
 
اما آقا جان بستن در بهر شرمنده شدن بی فایده ست/ این گدا وقت کرم بهتر خجالت می کشد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری