با بازگشت کاروان تیم‌ملی از بازی‌های جام ملت‌ها فضایی کاملا احساسی در اطراف تیم به وجود آمده. این را می‌توان از شور و شوق و هجوم مردم برای خوشامدگویی به تیمی که در مرحله یک چهارم نهایی از گردونه رقابت‌ها حذف شد کاملا درک کرد.

به گزارش قم خبر،این استقبال چیزی در حدود استقبال از یک تیم قهرمان بود و شاید هم بتوان یک نشانه دیگر را برای این شور خود جوش تعبیر کرد و آن چیزی نیست جز مخالف بودن افکار عمومی با علاقه‌مندی‌های وزارت ورزش.


البته سکوت معنی‌دار وزارت ورزش و درگیر بودن این وزارتخانه به خاطر تخلف‌های صورت گرفته بعضی اعضا سبب شده تا آنها کمتر به این سوژه بپردازند و در حال حاضر سعی کرده‌اند هیچ واکنشی نداشته باشند. البته این هم در جای خود کاملا عجیب است چون بالاترین مقام مسؤول در این مساله هنوز هیچ واکنشی نشان نداده و سخنی نگفته و تنها حرف‌های کفاشیان مبنی بر حمایت از مربی تیم‌ملی است که روی خروجی رسانه‌ها قرار گرفته است.

از طرف دیگر ۲ فضای کاملا متفاوت در ۲ جناح مخالف و موافق کی‌روش حاکم شده که هردو آنها نیز نشأت گرفته از تصمیمات احساسی است. موافقان هنوز اعتقاد دارند تابوی بزرگ بودن کی‌روش نشکسته و مخالفان با انتقاد‌های تند او را یک مربی بدون دانش می‌دانند.

حتی می‌گویند او به اندازه‌ای که پول گرفته برای فوتبال ما مفید واقع نشده است. تمام این واکنش‌ها و بعضا جبهه‌گیری‌های خاص رسانه‌ای نشان از عدم تعقل درباره ماندن یا نخواستن اوست. چون برای این مساله باید یک کمیته فنی مجرب تشکیل شود تا به نتیجه اصلی یعنی همان عدم هرز رفتن سرمایه ملی و جلوگیری از اتلاف وقت رسید.

حالا این مساله که کی‌روش را با چه متر و معیاری باید سنجید فارغ از این ماجراست ولی چیزی که اهمیت دارد باید ابتدا از این فضای احساسی دور شد بعد درباره‌اش به بحث نشست. البته طی چند روز آینده باید منتظر آتش زیر خاکستر وزارت ورزش بود که بزودی نمایان خواهد شد اما سوال‌های متعدد از علی کفاشیان مبنی بر ماندن کی‌روش سبب شده تا رئیس فدراسیون دست و پا شکسته از ماندن مربی تیم‌ملی حمایت کند.

او دراین باره می‌گوید: «در جلسه‌ای با کی‌روش صحبت‌های‌مان را انجام می‌دهیم و از حالا برای جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

کفاشیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم خواستار ماندن کی‌روش در تیم‌ملی هستند اما اعضای هیات‌رئیسه در این باره اظهارات متفاوتی انجام داده‌اند، تصریح کرد: کی‌روش شرایطی برای ماندنش دارد که آن هم فراهم کردن امکانات است. اگر امکانات برای کی‌روش فراهم نکنیم، او نمی‌تواند کاری انجام دهد. هیات‌رئیسه کار کی‌روش را تایید کرده و باید کمک کنند تا امکانات لازم برای او فراهم شود.

وی درباره اینکه بهاروند یکی از اعضای هیات‌رئیسه خواستار تخفیف ۳۰ درصدی کی‌روش در قراردادش شده است، گفت: این مساله نظر شخصی او بوده و نمی‌توانیم زیر قراردادی که با کی‌روش بسته‌ایم، بزنیم. قرارداد کی‌روش با امضای همه اعضای هیات‌رئیسه منعقد شده و هر گونه «دبه کردن» در قرارداد او قانونی نیست.

به گزارش وطن امروز، رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می‌شود در صورت فسخ قرارداد با کی‌روش، فدراسیون باید غرامت ۱۰ میلیاردی به او بپردازد، گفت: ما باید دستمزد یک‌سال او را بدهیم ولی کمتر از این مبلغ است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری