کد خبر: 12894

رایزنی‌های دبیر جشنواره برای تشکیل هیات داوران از هفته گذشته آغاز شده است و حضور یک کارگردان و کارشناس سینما در لیست افراد منتخب برای ترکیب هیات داوران به چشم می‌خورد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، از هفته گذشته رایزنی‌های دبیر جشنواره فیلم فجر برای چیدمان ترکیب هیات داوران آغاز شده است هنوز مشخص نیست این ترکیب ۷ نفر یا ۹ از هنرمندان و کارشناسان خواهد بود.

بنابر پیگیری‌های خبرنگار فارس تاکنون نام مجتبی راعی به عنوان کارگردان و دکتر محمدباقر قهرمانی عضو شورای بازبینی وزارت ارشاد به عنوان داور جشنواره فجر مطرح شده ورایزنی ها صورت گرفته است.

البته یکی از ابهامات امسال این است که با توجه به خروج محمد احسانی که به عنوان معاون سابق نظارت و ارزشیابی عضو هیات انتخاب بود، کدام مسول از ارشاد در بین اعضای هیات داوران خواهد بود و یا اینکه در ترکیب هیات داوران مسال آیا خبری از منتقدین سینمایی خواهد بود یا خیر؟

مجید مجیدی رئیس هیات داوران جشنواره فیلم فجر هم اینک در آلمان به سرمی برد تا بتواند فیلم محمد (ص) را برای افتتاحیه جشنواره آماده کند با این اوصاف به نظر می رسد علیرضا رضا داد دبیر جشنواره فیلم فجر رایزنی های انتخاب داوران را برعهده دارد و احتمالا با حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی برای رایزنی‌ها مشورت می‌کند.

البته پیش از این هم دبیر جشنواره در اظهار نظری اعلام کرده بود که نظر مجیدی به عنوان رئیس هیات داوران در ترکیب اعضا بسیار موثر است و باید دید تا زمان آغاز جشنواره در ۱۲ بهمن که روز رونمایی از «محمد رسول‌الله» نیز است، چه کسانی در خصوص سرنوشت سیمرغ‌ها جشنواره سی‌وسوم تصمیم‌گری خواهند کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری