کد خبر: 12798

مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات:

مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات گفت: در شش‌ماهه گذشته مجوزی برای استفاده از حیوانات در سیرک صادر نمی شود و برای حفظ حیات وحش نیز در 22 استان کشور برنامه ریزی های خاصی انجام شده است و امیدواریم 9 استان بیقی مانده نیز در این طرح شرکت کنند.

شهرام امیر شریفی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر با بیان اهمیت حفظ محیط زیست جانوری در کشور اظهار داشت: به منظور زنده نگه داشتن محیط زیست جانوری باید با تکیه به منویات مراجع تقلید فعالیت هایی صورت گیرد تا شاهد آزار و اذیت حیوانات نباشیم.

 
مدیر دیده‌بان حقوق حیوانات افزود: استفتائات مراجع تقلید در همه حال و در همه شرایط سرلوحه کارهای ما است  در این راستا ما از استفتائات مراجع تقلید استفاده می کنیم تا اصولی برای زنده نگه داشتن حیات وحش و جلوگیری از آزار و اذیت حیوانات تدوین شود.
 
وی با اشاره به مخالفت و منع صدور مجوز احداث سیرک در کشور و استفاده از حیوانات در آن تصریح کرد: در شش‌ماهه گذشته مجوزی برای استفاده از حیوانات در سیرک صادر نمی شود و برای حفظ حیات وحش نیز در 22 استان کشور برنامه ریزی های خاصی انجام شده است و امیدواریم 9 استان بیقی مانده نیز در این طرح شرکت کنند.
 
عضو هیئت‌مدیره دیده‌بان حقوق حیوانات عنوان کرد: تا کنون 6 حقیقت نامه درباره برخورد با حیوانات تدوین شده و در اختیار عموم قرار گرفته است که که امیدواریم با حمای مراجع تقلید نیز هفتمین مرامنامه در این باره تدوین شود.

وی با اشاره به ویژگی های دین اسلام خاطرنشان کرد:  دین اسلام دین رأفت و رحمت الهی و درباره برخورد با حیوانات نیز باید از در رافت  دوستی وارد شد تا موفقیت هایی حاصل شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری