کد خبر: 12721

مدیرکل محیط زیست قم:

مدیرکل محیط زیست قم گفت: خطرات زیادی حیات‌وحش را تهدید می‌کند و بر اساس آمارها 95 درصد از گونه‌های جانوری از بین رفته است و تنها 5 درصد از گونه‌های حیوانی موجود هستند که این آمار نیز درخطر است.

محمود علی رکنی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر با اشاره به‌روز ملی هوای پاک اظهار داشت: 29 دی‌ماه با شعار«دوباره آسمان آبی است» امسال نیز برگزار می‌شود و در کنار آن نیز برنامه حفاظت از حیات‌وحش را در دست اجرا داریم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن به محیط زیست خدمت کنیم.
 
مدیرکل محیط زیست قم افزود: امیدواریم با استناد به منویات مراجع تقلید بتوانیم کار فرهنگ‌سازی برای حفظ حیات‌وحش را انجام دهیم تا گونه‌های جانوری ما مصون بمانند زیرا در همه حال مشاوره های مراجع تقلید برای ماه چاره ساز بوده است.
 
وی با اشاره تهدیدات محیط زیست حیوانی و خطر از بین رفتن حیات وحش تصریح کرد: خطرات زیادی حیات‌وحش را تهدید می‌کند و بر اساس آمارها 95 درصد از گونه‌های جانوری از بین رفته است و تنها 5 درصد از گونه‌های حیوانی موجود هستند که این آمار نیز درخطر است.
 
رکنی عنوان کرد:  محیط زیست و حیوانات گنجینه‌های مهم ژنتیکی ما هستند که به‌واسطه حفظ آن‌ها حتی می‌توانیم با آلودگی هوا نیز مقابله چشمگیری داشته باشیم زیرا حفظ گونه های جانوری و گیاهی از اولویت های مهم ما است.
 
مدیرکل محیط زیست قم با اشاره به تلاش برای فرهنگ‌سازی اجتماعی برای زنده نگه‌داشتن محیط زیست جانوری خاطرنشان کرد: امیدواریم با رهنمودهای مرجع تقلید و فعالیت‌های فرهنگی گامی مثبت در جهت زنده نگه‌داشتن گونه‌های جانوری در ایران و جهان داشته باشیم زیرا آن‌ها بزرگ‌ترین سرمایه‌های جانوری ما هستند.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری