کد خبر: 12707

مدیرکل بهزیستی قم:

مدیرکل بهزیستی قم گفت: طرح مهارت‌های زندگی با ارائه یازده مهارت برای داشتن زندگی بهتر برای جامعه هدف پیش‌دبستانی تا دانشگاه در استان قم اجرا می‌شود.

رضا سلیقه در گفت و گو با قم خبر با اشاره به تلاش برای فرهنگ‌سازی زندگی سالم در بین افراد جامعه اظهار داشت: طرح‌های آموزشی  و مهارت‌های زندگی به‌وسیله کتاب‌هایی در مدارس تدریس می‌شود و این سبب فرهنگ سازی اجتماعی می شود.

 
مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به جامعه هدف طرح مهارت‌های زندگی در استان قم افزود: این طرح از سنین پیش‌دبستانی تا دانشگاه را با یازده مهارت برای داشتن زندگی بهتر یاری می‌کند که امیدواریم با گذراندن این طرح که عمری نزدیک به ده سال دارد آحاد جامعه با مهارت‌های مهم زندگی آشنا شوند که هدف اصلی اجرای این طرح در کشور نوعی مقابله و آمادگی در برابر آسیب‌های اجتماعی است و در ارزیابی‌های به‌عمل‌آمده مشخص‌شده که بین افرادی که در این طرح شرکت کرده‌اند با افرادی که در طرح شرکت نکرده‌اند تفاوت معناداری وجود دارد.
 
وی با اشاره به مطابقت این طرح با قومیت‌ها تصریح کرد: طرح مهارت‌های زندگی به شکل قومیتی و بومی در نظر گرفته‌شده، در این کتاب‌ها بیشتر مفاهیم و مبانی دینی و فرهنگی تدوین‌شده است و به شکل غیرمستقیم در کودک فرهنگ‌سازی را ایجاد می‌کند.
 
سلیقه با اشاره به تلاش برای فرهنگ سازی برای افراد حاشیه نشین در قم گفت: ما در حال حاضر در سکونتگاه‌های غیررسمی که در حاشیه شهرها قرارداد نیز این کار فرهنگ‌سازی را انجام می‌دهیم تا افرادی که حاشیه‌نشین هستند نیز از آسیب‌های اجتماعی مصون باشند و در شهرها نیز از ظرفیت مساجد به‌عنوان پایگاه حضور مردمی برای فرهنگ‌سازی استفاده می‌کنیم.
 
مدیرکل بهزیستی قم با اشاره به آموزش‌های تربیت مربی خاطرنشان کرد: در این نوع آموزش‌ها افرادی را به‌عنوان مربی تربیت می‌کنیم و سعی می‌کنیم از ظرفیت این افراد برای آگاهی سازی اجتماعی در محلات استفاده کنیم تا به پیشرفت های مطلوب برسیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری