کد خبر: 12654

وجود نخاله‌های شهری فراوان، غیربهداشتی بودن بخش اعظم سیستم فاضلاب شهری و وجود حیوانات ناقل این بیماری در روستاها عامل ایجاد این بیماری است...

به‌گزارش قم خبر، روزنامه جمهوری اسلامی در ستون خبرهای ویژه امروز خود که با عنوان "جهت اطلاع" منتشر می شود، نوشت:


* گروه تروریستی داعش، سه «کبوترباز» را در منطقه المقدادیه عراق اعدام کرد. به گزارش العالم، یک منبع بومی در استان دیالی، اعلام کرد اعدام این افراد، یک روز پس از بازداشت آن‌ها، به این بهانه صورت گرفت که به باور داعش، پرورش کبوتر، عملی است که جوانان را مشغول می‌کند و آن‌ها را از رفتن به میادین جنگ باز می‌دارد. این منبع، که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد: هنوز سرنوشت ۱۲ نفر دیگری که به همین بهانه در اسارت به سر می‌برند، مشخص نیست و خانواده‌های آنان از احتمال اعدام آن‌ها توسط داعش بیمناکند.

* یک ایرانی که چند ماه پیش در یمن بازداشت شده بود، رسماً به تبلیغ کیش بهائی متهم و علیه او تحت عنوان تبلیغ مذهب ساختگی و جاسوسی برای بیگانه (اسرائیل) کیفرخواست صادر شده است. براساس آنچه در کیفرخواست صادره از دادستانی صنعا آمده، متهم ۵۱ ساله و شهروند ایران است و از ۲۳ سال پیش در یمن به تبلیغ بهائیت مشغول بوده است. پیش از او نیز پدرش به این فعالیت تبلیغی در یمن اشتغال داشته است. در کیفرخواست آمده که متهم در سال ۱۳۷۰ با هماهنگی بیت‌العدل (مرکز بهائیان) در اسرائیل در یکی از جزایر ارخبیل سقطری (متعلق به یمن و در نزدیکی سواحل سومالی) و در شهر مکلا در استان حضرموت فعالیت اقتصادی داشته و از طریق امور خیریه و کمک به خانواده‌های تنگدست و سوادآموزی و توزیع کتاب، آنان را به گرویدن به کیش بهائی ترغیب می‌کرده و عده‌ای از مسلمانان را به بهائیت جذب کرده است.

* تعداد مراجعه‌کنندگان مبتلا به بیماری پوستی سالک در شهرستان شوش دانیال خوزستان در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. یکی از پزشکان شوش ضمن اعلام این موضوع با اظهار نگرانی از افزایش مبتلایان به این بیماری، به مسئولین بهداشتی هشدار داد. وی وجود نخاله‌های شهری فراوان، غیربهداشتی بودن بخش اعظم سیستم فاضلاب شهری و وجود حیوانات ناقل این بیماری در روستاها را عامل ایجاد این بیماری نامید. اگرچه سالک از بیماری‌های بومی شوش و خوزستان است ولی به دلیل ایجاد عوارض ناگوار پوستی در مبتلایان به ویژه کودکان، لازم است مسئولین بهداشتی استان علت افزایش ابتلای به این بیماری را بررسی نمایند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری