کد خبر: 12340

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: تا این لحظه ۹۳ هزار و ۸۵۲ نفر با ۳۰۰ پرواز به سرزمین وحی اعزام شده‌اند و ۶۰ هزار نفر نیز تاکنون به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش قم خبر؛ حسن سرخوش در گفت‌وگو با فارس گفت: تا این لحظه ۳۰۰ پرواز برای اعزام عمره گزاران به عربستان انجام شده است که ۹۳ هزار و ۸۵۲ نفر با این پروازها به عربستان اعزام شده اند.

وی ادامه داد: هم اکنون به طور ثابت ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در مکه مکرمه و ۱۷ هزار و ۵۰۰ زائر نیز در مدینه منوره حضور دارند، و ۶۰ هزار نفر نیز به کشور بازگشته اند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: ظرفیت مرحله اول اعزام‌ها تکمیل شده است و نیمه دوم اعزام‌ها از ۲۱ اسفند تا ۲۷ خرداد سال ۹۴ خواهد بود که بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر در این دوره اعزام خواهد شد.

سرخوش تصریح کرد: بنا بر شرایط کشور عربستان احتمال افزایش ظرفیت اعزام‌ها نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون اطلاعات ۲۰۱ هزار نفر برای دریافت ویزا به سفارت عربستان اعزام شده است که این تعداد برای ۱۴۹ هزار و ۷۸۰ نفر رقم الکترونیکی دریافت ویزا را اخذ کرده ایم و برای ۱۲۵ هزار و ۴۴ نفر تا روز گذشته از کنسولگری عربستان در تهران و مشهد ویزا دریافت شده است.

سرخوش افزود: روزانه به صورت متوسط ۱۲ پرواز انجام می‌شود در این مدت تأخیر بالای ۶ ساعت تنها ۳ مورد بوده و بقیه پروازها به صورت عادی انجام شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری