کد خبر: 12234

سخنگوی سازمان نظام پزشکی ایران گفت: بسیاری از اعضای جامعه پزشکی آمادگی خود را اعلام کرده‌اند تا فیش حقوقی و میزان دریافت کارانه‌های خود را در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی نشان دهند تا آمار و ارقام غلطی که ذهن مردم و سایر آحاد جامعه را مورد خدشه قرار داده، تصحیح کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رضا لاری پور با بیان اینکه امضای ۱۲ هزار نفر از اعضای جامعه پزشکی نشان می دهد که چه میزان ناراحتی و دلسردی در بین گروههای مختلف ایجاد شده است، گفت: این در حالی است که هم اکنون در محروم ترین نقاط ایران نیز با وجود همه مشکلات هیچ گونه خدمت درمانی نیست که به دلیل کاستی و قصور پزشکان انجام نشود، بلکه بی هیچ منتی آماده خدمتگزاری به مردم بوده و هستند.


وی با بیان اینکه پخش برنامه ثریا در رسانه ملی ذهن مردم و جامعه پزشکی را مشوش کرد، بیان داشت: برخی همکاران به طور خود جوش یک کمپین اعتراضی را در خصوص هجمه های جامعه پزشکی راه اندازی کردند تا نسبت به این موضوع که افرادی مغرضانه یا بدون غرض اقدام به ساخت برنامه علیه جامعه خدوم پزشکی می کنند، واکنش نشان دهند.

لاری پور با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ هزار امضا از سوی گروههای مختلف انجمن ها، نهادهای صنفی و بیمارستان ها به سازمان نظام پزشکی ارسال شده است، افزود: بسیاری از اعضای جامعه پزشکی آمادگی خود را اعلام کرده اند تا فیش حقوقی و میزان دریافت کارانه های خود را در بیمارستان های خصوصی و دولتی نشان دهند تا آمار و ارقام غلطی که ذهن مردم و سایر آحاد جامعه را مورد خدشه قرار داده، تصحیح نمایند.

مشاور رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با تاکید بر اینکه رابطه بین پزشک و بیمار مهمترین اصل اساسی درمان است، ادامه داد: برای مردم و جامعه پزشکی پذیرفته نیست که رابطه مستحکم بین بیمار و پزشک این گونه مورد هجمه و خدشه قرار گیرد چرا که پس از خانواده و روابط مستحکم درون این نهاد، پزشک محروم ترین فرد به بیمار محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در هر کسوتی و در هر صنفی افرادی هستند که رعایت شئون حرفه ای و الزامات مورد نظر را انجام نمی دهند؛ اذعان داشت: همواره باید این نکته را مد نظر قرار داد که شناخت یک حرفه و صنف وابسته به این افراد نبوده و الزاماً آن حرفه به نام این افراد شناخته نمی شود.

لاری پور با تاکید بر خوداتکایی جامعه پزشکی اظهار داشت: تلاش های جامعه پزشکی بر کسی پوشیده نیست و اینکه اکثر موارد درمانی در داخل کشور انجام می شود خود گواه این مطلب است.

سخنگوی سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه با اشاره به اینکه پس از اجرای طرح تحول سلامت هیچ گونه پرداختی بر اساس آن به جامعه پزشکی صورت نگرفته است ؛تصریح کرد: طبق گفته ریاست دانشگاه علوم پزشکی تهران میانگین پرداختی کارانه در دانشگاهی با این وسعت که بزرگترین دانشگاه کشور محسوب می شود و بیشترین عملیات پزشکی در آن اتفاق می افتد کمتر از ۶ میلیون تومان بوده است.

وی تاکید کرد: از همه اعضای جامعه پزشکی درخواست می شود تا از شأن و جایگاه پزشکی کشور حفاظت کنند چرا که خود پالایشی که توسط خود این جامعه اتفاق می افتد یکی از نکات اساسی و ارزشمندی است که درون این قشر عظیم می تواند وجود داشته باشد تا الگویی برای سایر مناصب شغلی نیز باشد.

لاری پور با اشاره به اینکه مردم باید آگاه باشند که جامعه پزشکی هیچ علاقه ای به ارتباطات مالی بین بیمار و پزشک ندارند، خاطرنشان کرد: برای از بین بردن هر نوع رابطه مالی بین بیمار و پزشک باید بیمه ها را تقویت کنیم و خرید خدمت نیز با نرخ واقعی رخ دهد.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی رسانه ملی آگاهی بخشی به جامعه است، اظهار داشت: نباید رسانه ملی این اطلاع رسانی را غلط انجام دهد و اعتماد بیمار به پزشک که بخشی از چرخه درمان را تشکیل می دهد، از بین ببرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری