کد خبر: 12232

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش بیش از حد حجم آلاینده ها، شاخص کیفیت هوای مشهد صبح پنجشنبه در آستانه شرایط هشدار قرار گرفت.

به گزارش قم خبر؛ حمید صالحی در گفت وگو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش دریافتی از ایستگاههای سنجش آلودگی هوا، میزان آلاینده ها بیش از حد مجاز در هوای مشهد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: بر این اساس شاخص کلی کیفیت هوا با افزایش چشمگیر از ۷۱ پی.اس.آی در مدت مشابه دیروز به ۹۵ پی.اس.آی صعود کرده است.

وی گفت: هم اکنون شاخص کیفیت هوا در ایستگاه خیام، ۱۲۳ پی.اس.آی، تقی آباد ۱۱۵، نخریسی ۱۱۳، طرق ۱۰۵ پی.اس.آی و بالاتر از حد مجاز و در شرایط ناسالم قرار دارد.

وی افزود: پیش بینی می شود با افزایش تردد ، امروز شاهد افزایش حجم آلاینده ها و رسیدن میانگین شاخص کلی کیفیت هوا به وضعیت هشدار باشیم.

صالحی توصیه کرد، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی و زنان باردار و کودکان از حضور در نقاط پرتردد خودداری و عموم مردم ترددهای غیر ضروری را حذف کنند تا شاهد افزایش حجم آلاینده ها نباشیم.

شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است و اعداد بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ پی.اس.آی نیز حالت هشدار برای همه سنین محسوب می شود.

وضعیت هوا با پی.اس.آی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ در حالت اضطرار و بیشتر از ۳۰۰ در حالت بحرانی قرار می گیرد.

روزانه ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری