کد خبر: 12218

دولت یازدهم همزمان با فعالیت خود، حل مشکلات و معضلات بخش مسکن را یکی از اولویت‌های برنامه خود عنوان کرد تا جایی که وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران تأکید کرد: ...

به گزارش قم خبر، همان طوری که دولت اعلام کرده، ما به تمام تعهدات خود در بخش مسکن مهر پایبند هستیم و با سرعت زیاد تکمیل واحدهای مسکن مهر در حال انجام است و از طرفی با توجه به اینکه قرار نیست طرح مسکن مهر براساس سیاستهای دولت قبل در کشور ادامه پیدا کند، هنوز دولت یازدهم نتوانسته طرحی را به مردم ارایه کند که متقاضیان مسکن بتوانند امیدی جهت خانه‌دار شدن خود داشته باشند.


هرچند دولت یازدهم طرحی به نام مسکن اجتماعی ارایه کرده است، ولی با گذشت چندین ماه هنوز از سرنوشت آن خبری در دست نیست.

در همین حال دولت یازدهم در حمایتهای لفظی خود در بخش مسکن، ابتدا زمزمه تسهیلات مسکن را با رقم ۸۰ میلیون یا ۹۰ درصد قیمت مسکن را مطرح کرد و سپس آن را به وام ۵۰ میلیونی تغییر داد که البته همچنان از اجرا شدن آن خبری نیست.

و این چیزی است که متقاضیان مسکن بخصوص نیازمندان را نگران و پرسشهایی را برای آنها ایجاد کرده است که سرانجام مسکن مهر چه می‌شود؟ طرح مسکن اجتماعی چگونه و کی شروع خواهد شد؟ سایر طرحهای حمایتی دولت در بخش مسکن چه زمانی اجرا می‌شود؟

مسکن مهر کام متقاضیان خود را تلخ کرده است یکی از متقاضیان مسکن مهر می‌گوید: اکثر ثبت نام کنندگان در طرح مسکن مهر در شرایط نه چندان مناسب اقتصادی اقدام به ثبت نام کرده‌اند و به سختی آورده خود را پرداخت کرده‌اند، ولی با شرایط اقتصادی امروز توان پرداخت پول اضافی در این اعضا دیده نمی‌شود و هم اکنون در گلبهار تا مبلغ ۴۰ میلیون تومان از مردم درخواست کرده‌اند.

چرخ مسکن مهر در گل فرو رفته است

محسنی که برای پیگیری مشکلات مسکن مهر خود به شرکت عمران گلبهار مراجعه کرده بود، می‌گوید: پروژه‌های نیمه‌کاره مسکن مهر در گلبهار زیاد است، ولی واقعیت این است که مسؤولان طرح مسکن مهر را به حال خود رها کرده‌اند.

وی می‌افزاید: در تعاونی مسکن اتوبوسرانی ثبت نام کرده‌ایم. این تعاونی به علت برخی از مشکلات جزو تعاونی‌های کم کار تلقی می‌شود و هنوز نسبت به تعیین تکلیف واریزی اعضا که به امید خانه‌دار شدن مبالغی را به شرکت واریز کرده‌اند، تصمیمی گرفته نشده است و همه مردم سرگردانند و حتی پول آنهایی که به شرکت تعاونی واریز نموده‌اند نیز برگشت داده نمی‌شود.

یکی دیگر از متقاضیان با اشاره به صحبتهای معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان می‌کند: آقای جهانگیری در جمع خبرنگاران از رصد مشکلات مسکن مهر سخن گفته است، ولی در عمل می‌بینیم که مشکلات مردم در پروژه‌های مسکن مهر بخصوص با افزایش قیمتهای جدید خیلی بیشتر شده و کسی هم توجه به این مشکلات ندارد.

وی با اشاره به افزایش قیمتها در مسکن مهر می‌گوید. وزارت راه و شهرسازی به جای اینکه با پیمانکارانی که به تعهد خود مبنی بر تکمیل واحدهای مسکن مهر عمل نکرده برخورد کند، افزایش قیمت را برای اعضایی که با وضعیت اقتصادی جدید مشکل دارند، اعمال می‌کند، در صورتی که باید براساس قراردادهای منعقده باید با پیمانکارانی که در پروژه‌های مسکن مهر کوتاهی کرده‌اند و به موقع کار را تحویل نداده‌اند، برخورد شود.

وی خواستار چاره‌اندیشی مسؤولان دراین خصوص شده و اظهار میدارد اگر قرار باشد این رویه ادامه داشته باشد، به نفع پیمانکاران است که کوچکترین چیزی را بهانه قرار داده و دست از کار بکشند تا مشمول افزایش قیمتها شوند و تعاونی هم به تنهایی کاری نمی‌تواند بکند باید بستر لازم را برای تعاونی‌ها برطرف کرد تا بتوانند به درستی فعالیت کنند.

این در حالی است که مدیر کل دفتر فنی استانداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار قدس بارها بر تعیین تکلیف پروژه‌های کم کار تأکید و اعلام کرده است، با تعاونیهای کم کار برخورد و اعضای آنها به تعاونی‌های پیشرو منتقل می‌شوند.

منبع: روزنامه قدس

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری