کد خبر: 12193

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش پلکانی قیمت گاز در تقسیمات انجام شده در سطح کشور کاملا ناعادلانه است و از وزیر نفت خواستار تجدید نظر در این مصوبه هستم.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، احمد شوهانی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: از دولت می‌خواهم تا به زیرساخت‌های استان ایلام و به ویژه شهر مهران توجه کند و از وزیر امور خارجه درخواست دارم تا پیگیری‌های لازم را برای ایجاد کنسولگری عراق در استان ایلام را داشته باشد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ و قابلیت‌های شهر مهران از نمایندگان می‌خواهم تا در تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری این منطقه و تسریع در آن کمک کنند.

نماینده ایلام خاطرنشان کرد: از مردم رمقی نمانده و اگر برای رفاه آنها اشتغال و ازدواج جوانان کاری نمی‌کنیم، حداقل با وضع قوانین نامناسب آنها را نیازاریم و در فصل بررسی بودجه مراقب معیشت مردم باشیم.

شوهانی تصریح کرد: بعد از افزایش ۵۰ درصدی قیمت نان که تأثیرات منفی آن بر خانواده‌های مردم و خانواده‌های پرجمعیت غیرقابل انکار است، افزایش قیمت گاز شوک بعدی است که بر معیشت مردم وارد می‌شود.

وی ادامه داد: وضعیت حقوق پرداختی فرهنگیان نامناسب است و با چنین وضعی چگونه می‌توان انتظار داشت شاهد افزایش کیفیت نظام آموزشی و پرورشی باشیم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: افزایش قیمت پلکانی گاز در تقسیمات انجام شده در سطح کشور کاملا ناعادلانه است چرا استان‌های برخوردارتر در اقلیم یک جای گرفته‌اند و استانی همچون استان ایلام در رتبه سوم این رتبه‌بندی قرار گرفته است، از وزیر نفت تجدید نظر در این مصوبه را خواستارم.

شوهانی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی و حل آنها شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری